INFO: +420 734 125 750 | obec@vidce.cz
Dnes je 30. června 2024 a svátek má Šárka 30°C | Zítra Jaroslava 23°C

Historie fotbalového oddílu

-

TJ Vidče – fotbalový oddíl

TJ Vidče – fotbalový oddíl

Nadpis článku

Historie fotbalového oddílu

Přestože počátky fotbalu v naší obci spadají už do 30.let XX.století, k oficiálnímu založení Sportovního klubu ve Vidči došlo 4.prosince 1944, vznikla tak mj. oficiální fotbalová organizace v obci, která také potřebovala řádné hřiště s požadovanými rozměry, jehož výstavba trvala v letech 1940-1944.

V sezóně 1944-1945 sehrálo fotbalové mužstvo na novém hřišti (tehdy na dolním konci obce) první mistrovské utkání ve 3.třídě fotbalové župa Slezska. Družstvo mělo velké šance na postup do druhé třídy stejné soutěže, ale jeho ambice ztroskotaly. Ve 3.třídě SFŽ tehdy v naší soutěži působila vedle nás družstva, jako např. Veřovice, Střítež, Bynina, Janová a další. V nových politických poměrech došlo k mnoha neshodám, nedorozuměním s trenérem apod., a tak první předseda a zakladatel SK Vidče s členskou legitimací č.1 Bedřich Hajný se své funkce v roce 1949 vzdal, začaly se vytvářet organizace s různými názvy – u nás TJ Sokol Vidče. Přísný trenér Vojtěch Zelný hlídal životosprávu hráčů velmi pečlivě. Platilo, že den před zápasem museli jít hráči spát nejpozději ve 22 hod a nesměli požívat žádný alkohol. Střídaly se další fotbalové úspěchy i nepodařené chvíle.  Horší okamžiky nastaly, když museli hoši nastoupit základní vojenskou službu. Družstvo mužů si pomáhalo tak, že za něj hráli i mladší hoši z dorostu.

V sezóně 1948-1949 obě družstva – muži a dorost – vedla tabulku svých soutěží. A tak se podařilo videčskému fotbalovému oddílu postoupit do vyšší třídy a hráčům se též začalo více dařit. Ovšem nastoupily dále problémy s docházkou a kázní, kvalita fotbalu poklesla. Přes tyto problémy se opět fotbalové družstvo probojovalo do 2.třídy Slezské fotbalové župy. Bylo to na konci sezóny 1948-1949 a v posledním utkání Vidče porazilo Liptál 10:0, nejlepším střelcem ročníku byl tehdy Jindřich Jurča s 15 vstřelenými brankami. Nastávaly opět problémy a tak se situace zlepšila s příchodem člena J.Sušně, kterému se podařilo získat finance na stavbu nového hřiště „Na Radovém“. Největší událostí pro TJ Vidče bylo budování nového sportovního areálu, protože na těžce vybudovaném hřišti ve 40.letech se měla stavět budova dřevařského družstva portáš. To se také uskutečnilo. Proto videčští fotbalisté museli hrát některé mistrovské zápasy i v sousedních obcích, protože adekvátní hřiště podle předpisů na domácí půdě prostě chybělo.

Během 50.let XX.stol. hráli fotbalisté Okresní přebor, od začátku jara 1955 videčské družstvo začalo hrát po postupu novou skupinu – Krajský přebor Gottwaldovského kraje. V kronice od pana Ladislava Kubiše k prvnímu zápasu je psáno: „ Dnes 13.března 1955 jsme měli začat prvý zápas krajského přeboru a to doma Vidče-Křivé. Pro špatné počasí, napadlo mnoho snihu, se to odkládá na 20.března.“ Tehdy s námi např. hráli Vsetín, Val.klobouky, Hovězí, Rožnov, několik celků tehdejšího Gottwaldova a další. Opět, jak už to ve sportu bývá, nastřádaly se úspěchy, i neúspěchy. A tak se hrála střídavě 2. nebo 3.třída Okresního přeboru.

A co hrací plocha ? Až v roce 1965, kdy bylo nové škvárové hřiště dobudováno, se fotbalisté ve Vidči dali do práce a začala pořádně a lépe fungovat všechna družstva od nejmladších až po muže. Tamní areál dostal název „Sahara“ a veškeré další fotbalové aktivity se odvíjely právě tam. Zde se také uspořádala tehdy jedna z nejslavnějších fotbalových událostí. V roce 1983 přispěli k ceně „Zlatého poháru“ nejvíce hráči TJ Vidče k jeho získání pro JZD Pokrok Zašová. Asi od poloviny 80.let hrálo družstvo mužů v soutěži Okresního přeboru. Od konce 80.let XX.stol. se začalo s výstavbou travnatého hřiště. Dříve jediné škvárové hřiště orientované směrem V-Z bylo přebudováno od severu k jihu a vedle něj se začalo rodit dnes velmi pečlivě udržované a kvalitní travnaté hřiště rovněž situované směrem od severu k jihu. Mezi oběma hřišti se postavila jednodušší fotbalová tribuna.Postupně se muži probojovali 1.B třídou a 1.A třídou až do samotné Slezské fotbalové župy. Začátkem 90.let vzniklo družstvo mužů „B“, které mělo sloužit jako tzv. zásobárna a místo k vyprofilování talentů do týmu mužů „A“.

V sezóně 1993-1994 si tedy poprvé v moderní historii hráči zahráli s celky Slezské župy, do níž si postup zaslouženě vybojovali. V této fotbalové soutěži si naše „áčko“ vedlo vcelku dobře. Na konci celého prvního ročníku v tak prestižní soutěži pro naši obec skončilo „A“ družstvo na 9.místě, 10 x vyhrálo, 8x remizovalo, 12 x prohrálo, skóre 44:59 a 28 bodů. První byly tehdy Albrechtice se 47 body, poslední Mariánské Hory se 16 body.

Ročník 1994-1995 byl ve znamení  zlepšení herních výkonů fotbalistů, takže se celá situace nejprve vyvíjela výborně. Družstvo bylo v podzimní části dlouhou dobu v popředí tabulky, několikrát i na 2.místě, ke konci podzimních zápasů však nastával pozvolný pokles v tabulce. Na konci celé sezóny, tj. po skončení i jarní části, obsadilo družstvo mužů „A“ 10.místo, 9, 6, 15, skóre 46:58 a vybojovalo 33 bodů. První Krnov měl 64 bodů, Slezskou župu opustil na 15.místě Hlučín a 16-ctá Studénka, oba týmy shodně se 22 body. Od této sezóny došlo ve fotbale také ke změně (a to v rámci všech soutěží v celé ČR) – za výhru byly týmům připisovány nově 3 body oproti dosavadním dvěma.

 Avšak se začátkem fotbalové sezóny 1995-1996 přišlo na muže jakési nešťastné období, kdy se jim nedařilo. Po standardním rozjezdu soutěže a několika odehraných zápasech se v podzimní části družstvo v 16-cti členné tabulce potácelo dlouho na 14.místě, podzim nakonec ukončilo umístěním o místo výš. Nicméně  totéž úpadkové období se táhlo dále i v zápasech na jaře 1996. Jakoby ubývaly síly, přibývalo proher, a tak se Vidče ocitlo na pokraji sestupu ze župního přeboru. Nepomohly ani jakési opožděné boje o záchranu. Na konci celé nepovedené sezóny 1995-1996 bylo vše sečteno a podtrženo, muži věděli, že po posledním odehraném zápase v této sezóně sestupují do nižší soutěže. Sezóna 1995-1996 byla zklamáním. Vidče skončilo na sestupové 14.pozici, 8, 4, 18, skóre 35:54 a 28 bodů, sestoupili také za námi umístění ČSAD Havířov a Baška. V čele tabulky stanulo družstvo Bystřice n.O. se 72 body. Od té doby se fanoušci, i když fotbal ztratil pravý lesk Slezské župy, chodívali dívat na své družstvo „A“ již jako na celek působící v 1.A třídě Slezské fotbalové župy. A právě v tamní skupině „B“ muži podávali od půlky srpna, kdy začínají zpravidla fotbalové mistrovské střetnutí, velmi dobré fotbalové výkony. Ty měly za následek vcelku výborné postavení ve fotbalové tabulce.

Éra působnosti ve vysoké soutěži – Slezské župě – měla trvání 3 let. Mnozí si jistě vzpomenou na silné konkurenční týmy, které jsme tehdy vítali na našem hřišti a naopak sváděli souboje o body na jejich domácí půdě. První zápas ve Slezské župě pro muže „A“ na domácím hřišti byl odehrán proti Kateřinicím a vyhráli jsme 3:0. A naopak poslední tečkou za touto soutěží byla 21.června 1996 sice domácí výhra nad Kravařemi 3:0, ale ta nás od zpečetěného sestupu neuchránila.    

Na konci sezóny 1997/1998 působila v rámci fotbalového oddílu TJ Vidče 4 družstva, která se umístila na těchto místech: Muži „A“ v rámci Slezské fotbalové župy – 1.A třídy,sk.B obsadili 5.místo, 13x vyhráli, 6x remizovali a 7x prohráli. Vstřelili 50 branek a 31 jich dostali, získali 45 bodů. První byl tehdy Frenštát p.R. s 58 body, poslední Ostravice s 15 body. Muži „B“ ukončili sezónu ve III.třídě Okresního přeboru,, sk.B na 1.místě, 18, 2, 2, skóre 78:28 a vybojovali 56 bodů. Tímto si videčské „béčko“ mužů zajistilo postup do Okresního přeboru, neboť se po většinu sezóny prezentovalo výkony vysoko nad průměrem III.třídy. Svého vrcholu tak dosáhla sedmiletá snaha o tento triumf, ale i vytrvalá a záslužná práce trenérského dua Milana Petružely a Petra Kopeckého (toho v posledním půlroce nahradil Oldřich Mikulenka). S lepšícími se výkony vzrůstal obrovsky zájem diváků o hru „B“ družstva.  Nejlepšími střelci byli společně Dušan Petružela a Zdeněk Vávra – každý 15 branek, třetí Lumír Ondřej 10 atd… Poslední Jasenice měla 9 bodů.  Dorostenci skončili v rámci Okresního přeboru dorostu na předposledním 11.místě, 4, 0, 18, skóre 24:135 a měli 12 bodů. První Val.Bystřice získala 61 bodů, poslední Krhová body 3. V Okresním přeboru straších žáků skončilo videčské družstvo na 3.místě, 11, 2, 3, skóre 62:26 a k tomu 35 bodů. První Vigantice měly 40 bodů, poslední Prostř.Bečva 6 bodů.

V další sezóně 1998/1999 se družstvo mužů „A“ nakonec umístilo ve Slezské 1.A třídě, sk.B na lepším místě, než v předchozím ročníku. Patřila jim 3.příčka, 15, 4, 7, skóre 53:44 a zisk 49 bodů. Nejlepšími střelci byli: 1.-2. Jaroslav Marák a Radek Mičkal, kteří dali každý po 10 brankách; 3. Libor Jurča – 8; 4. Rostislav Basel – 6; 5.-6. Dalibor Kubiš a Dušan Petružela – každý 4; 7.-9. Vladimír Basel, Vratislav Fabián a Lumír Ondřej – každý 3; 10. Martin Dobeš – 2 branky.  První Lichnov vybojoval 55 bodů, poslední Jablunkov nasbíral pouhých 12 bodů. V nové soutěži Okresního přeboru mužů si družstvo mužů „B“ oblíbilo 6.místo, kde skončilo jak po podzimní části, tak i na konci celé sezóny. 6.místo za 11 výher, 3 remízy a 13 proher, skóre 41:55 a 36 bodů bylo velmi pěkným umístěním v první sezóně v nové soutěži. Dorost se opět nacházel ve spodní části tabulky OP dorostu,sk.B. Nakonec se umístil jako 11-ctý, 7, 4, 15, skóre 46:72 a 25 bodů. V porovnání s předchozí sezónou se dorost zlepšil, už z pohledu skóre. Nejlepšími střelci byli: 1. Lukáš Fabián – 9 branek; 2. Dalibor Nerad –8; 3.-4. Michal Mičkal a David Vičan – každý 7; 5. Vratislav Fabián – 4; 6.-10. Petr Hasalík, Stanislav Snoza, Michal Kramoliš, Michal Petružela a Martin Fusek – každý 2; 11. Jan Kramoliš – 1 gól. Starší žáci odešli do dorostu a tak se založilo družstvo mladších žáků, které v OP mladších žáků skončilo na předposledním 10.místě, 5, 1, 14, skóre 28:100 a 16 bodů. První Juřinka měla 52 bodů, poslední Hrachovec jen 7 bodů.

            V soutěžním ročníku 1999/2000 reprezentovala na fotbalových hřištích obec Vidče stále 4 družstva. Celek mužů „A“ vedli nadále Božetěch Jurča a Miroslav Kačmarik. Družstvu mělo více energie na podzim 1999 než na jaře 2000, protože v jarní části získalo pouhých 8 bodů, na domácím hřišti pouze 2x vyhrálo a 1x remizovalo. Divákům se jarní výkony videčského „áčka“ přestaly postupně logicky líbit a dříve početná divácká základna přesouvala svůj zájem k družstvu mužů „B“, které tehdy hrálo méně individualistický a více kombinační a pohledný fotbal. Je skutečností, že diváky na jarní zápasy „A“ družstva ke konci sezóny lákalo spíše pěkné počasí a občerstvení, než samotná nepohledná hra. Oproti minulé sezóně se muži „A“ ve všech ukazatelích zhoršili. Celkově se družstvo umístilo na přijatelném 5.místě, 11, 3, 12, skóre 50.51 a 36 bodů, když první byl Čes.Těšín se 61 body a poslední Petřvald n.M. se 24 body. Ale jaro 2000 bylo z hlediska faktů a čísel takové, že „áčko“ na jaře dalo o 16 gólů méně, než v podzimní části 1999, získalo také o 20 bodů méně, než v podzimní části. Vše si sice družstvo tzv. „nahrálo“ na podzim, aby pak jaro odbylo a umístění v tabulce oproti předchozímu konci sezóny byl nakonec rovněž o 13 bodů horší. Nejlepšími střelci byli: 1.-2. Karel Mičkal a Radek Mičkal, kteří zajistili každý 12 branek; 3.-4. Vratislav Fabián a Jaroslav Marák – každý 7; 5. Dalibor Kubiš – 5; 6. Martin Dobeš – 3; 7.-8. Rostislav Basel a Lumír Ondřej – každý zajistil 2 góly. Divácky odliv zejména při jarních zápasech „A“ družstva znamenal oprávněnou  posilu příznivců na tribunách pro družstvo mužů „B“, které nadále vedli Oldřich Mikulenka a Milan Petružela. Stále v OP mužů skončili na konci sezóny muži „B“ na 6.místě, 10, 5, 11, 40:36 a 35 bodů. První byla Prostř.Bečva se 63 body, poslední Hor.Lideč „B“ s 19 body. Nejlepšími střelci byli: 1. Ivo Kristek – 9 branek; 2. Zdeněk Vávra 8; 3.-4. Radek Hanáček a Richard Maléř – každý 3; 5.-10. Miroslav Bortl, Radek Cáb, Stanislav Jasný, Dalibor Kubiš, Lumír Ondřej a Dušan Petružela – každý 2; 11.-15. Radim Basel, Martin Dobeš, Vratislav Fabián, Michal Mičkal a Tomáš Motošický – každý vsítil 1 branku. Přestože družstvo skončilo v porovnání s předchozí sezónou podobně, předvádělo alespoň na domácích hřištích líbivý fotbal doplněný brankami a výhrami. Diváci, ač byli s výkony na hřišti spokojeni, protože jejich oku neušly pěkné přihrávky, viditelná snaživost a odhodlanost hráčů, kombinační hra a tým, který byl týmem nejen na hřištích, však o své „béčko“ přišli.  Družstvo „B“ bylo i přes nesouhlas mnoha jeho příznivců vymazáno z kroniky fotbalu, když bylo na Výroční schůzi fotbalového oddílu TJ Vidče rozhodnuto poměrem hlasů 7:4 pro jeho odhlášení ze soutěže, čili o zrušení působnosti. Celý tento postup tehdy okomentoval předseda TJ Vidče Petr Jurča následovně. „ Vzhledem k tomu, že domluva mezi mužstvy „A“ a „B“ byla nemožná a hráči mezi sebou přestali komunikovat, rozhodlo se proto vedení TJ Vidče odhlásit družstvo „B“ z Okresního přeboru. V družstvu „A“ byl nedostatek hráčů a fotbalisté z „béčka“ nejevili zájem o hru v družstvu „A“. A názory hráčů z družstva „B“, proč takto jednali, se dají shrnout do prostého konstatování, že jim bylo poskytováno v rámci družstva „A“ málo času ve hře a tak ti, kteří zkusili v „áčku“ hrát, raději pohrdli sezením na jeho střídačce a zahráli si celou dobu ve družstvu „B“. Třetím družstvem, které svádělo souboje a hájilo čest videčského fotbalu i v sezóně 1999/2000, bylo družstvo dorostu. Oproti loňskému chabému výkonu a 11-cté pozici v tabulce nastal velmi pozitivní zvrat pod vedením trenérů J. a J.Vičanových  za spolupráce O.Fabiána. Obranu dorostu překonávaly jen nejsilnější celky soupeřů, jinak zůstávala téměř nedotčena, stejně jako branka našich dorostenců. Za 17 výher, 6 remíz a jen 3 prohry, skóre 70:33 a zisk 57 bodů obsadili dorostenci 2.místo. První Zašová měla 69 bodů, poslední družstvo Police jen 7. Dorost tak vyšel z tabulkových hlubin a z pasivního skóre k cestě nejlepší – k vynikajícím výsledkům. Nejlepšími střelci tehdy byli: 1. Michal Kramoliš – 13 gólů; 2.-3. Lukáš Fabián s Michalem Petruželou (který se tehdy postupně začal profilovat v mrštného brankáře s výkony vhodnými pro vyšší soutěže) – každý z nich dal 10 branek; 4. Vratislav Fabián – 8; 5.-7. Petr Hasalík, Jan Kramoliš a Dalibor Nerad – každý 5; 8. Petr Černocký – 4; 9. David Vičan – 3; 10.-11. Milan Drda a Martin Fusek – každý 2, 12.-14. Pavel Drda, Michal Duda a Michal Mičkal – každý vstřelil 1 gól. V této sezóně se dorost umístil v rámci soutěží ostatních videčských družstev nejlépe, jako druhý. Mladší žáci, které vedli Oldřich Knébl a Pavel Vala, pomaličku, ale jistě stoupali se svými výsledky výše. Celkově skončili na 8.místě, 5, 3, 14, skóre 28:59 a se ziskem 18 bodů. Pro zajímavost – za sezónu 1999/2000 dali všichni fotbalisté z Vidče v mistrovských utkáních dohromady svým soupeřům 188 gólů a 179 jich dostali. V předešlé sezóně ´98/´99 to bylo 168:261, tedy celkově výrazně horší. 

            Další sezóna 2000/2001 byla ve fotbalovém Vidči chudší o 1 družstvo – odhlášené „B“ družstvo mužů. Zůstalo tak jedno družstvo mužů, kterému se ze zvyku i nadále říkalo a „A“ družstvo, ale přehlednější bude, když budeme od této chvíle hovořit o mužích. Ti stále bojovali o své body a góly ve Slezské 1.A tř.,sk.B. Celek mužů byl i v této sezóně stálicí třídy. Mužstvo bylo natolik silné a zkušené, že dokázalo uznat za vhodné, kdy si může dovolit prohrát a kdy naopak ne. Ani tentokrát se zejména jarní výkony a výsledky neobešly bez – říkejme tomu klopýtnutí, např. doma s Viganticemi nebo na hřišti v Zubří. Celkově se ale muži umístili na 3.příčce, 13, 5, 8, skóre 67:48 a zisk 44 bodů. První Tichá měla rovných 60 bodů, poslední Vlčovice/Mn. 10 bodů. Nejlepšími střelci byli: 1. Karel Mičkal – 17 branek; 2. Martin Dobeš – 15; 3.Jaroslav Marák – 11; 4. Radek Mičkal – 9; 5.-7. Rostislav Basel, Ondřej Fabián a Dalibor Kubiš – každý 3; 8. Lukáš Fabián – 2; 9.-12. Radim Basel, Richard Maléř, Lumír Ondřej a Dušan Petružela – každý 1 gól. S dalším družstvem – dorostem – se kvůli věkovému kritériu rozloučilo několik hráčů, kteří pokud chtěli, mohli hrát pouze za muže. Tato situace však dorost neuvrhla nijak zvlášť ke dnu tabulky. Výkony byly přiměřeně vyrovnané a tak na konci celé sezóny skončil dorost na 8.místě, 13, 2, 11, skóre 63:56 a se 41 body. První Bynina získala 63 bodů, poslední Hrachovec si připsal bodů 14. Maximálně se zde střelecky začal prosazovat zejména Michal Kramoliš, který také suverénně patřil s úctyhodnými 22 vstřelenými brankami na první místo v tabulce nejlepších střelců, 2. Michal Mičkal – 10; 3. Petr Hasalík – 7; 4.-5. Pavel Drda a Michal Petružela – každý 5; 6.-8. Milan Drda, Michal Duda a David Vičan – každý 3, 9.-10. Petr Černocký a Vít Měrka – každý 2 a 11.místo Lukáš Vala – 1 branka. Posledním týmem, který obec reprezentoval na fotbalových hřištích, bylo družstvo žáků – v této sezóně opět z mladších „vznikli“ žáci starší, kteří působili v soutěži OP starších žáků, ve sk.C. A i ti se svou bojovností a zápalem pro hru udělali čest mládežnickému fotbalu v naší obci, když obsadili konečné 4.místo, 10, 4, 4, skóre 75:28 se ziskem 34 bodů. První byla Hor.Bečva – 46 a poslední byla Jasenice – pro zajímavost nezískala žádný bod a nasbírala velmi pasivní skóre 3:282 za 18 proher. Pomyslné skóre všech 3 fotbalových týmů  z Vidče vypadalo za celou sezónu následovně: 205 vstřelených branek a 132 obdržených. Nejproduktivnějšími střelci byli straší žáci – 73 vstřelených gólů.

            Po tradiční letní fotbalové přestávce a přípravných zápasech přišla další sezóna – ročník 2001/2002.  Pro družstvo mužů poslední ročník ve Slezské 1.A tř.,sk.B. S ní se muži rozloučili více méně tradičními podzimními úspěchy a zhoršenou jarní částí. Nakonec vybojovali výbornou 3.pozici, 13, 4, 9, skóre 48:37 a zisk 43 bodů. První Jäkl Karviná měla 58 bodů, poslední 14-ctý Horní Žukov 22 bodů. Nejlepšími střelci byli: 1. Jaroslav Marák – 11 gólů; 2. Dalibor Kubiš 10; 3. Radek Mičkal – 9; 4. Rostislav Basel – 7; 5. Michal Kramoliš – 5; 6.-7. Martin Dobeš a Libor Jurča – každý 2; 8.-9. Dalibor Nerad a Lumír Ondřej – každý skóroval jedenkrát.  Družstvo dorostenců si vedlo opět dobře, a na konci sezóny obsadilo 3.místo, 11, 1, 8, skóre 59:77 a 34 bodů. První byla Krhová s 55 body, poslední sousední Valašská Bystřice se 13 body. Za zmínku stojí, byť jde o negativní skutečnost, v moderní historii rekordní prohra dorostu v Krhové v květnu 2002 na jejím hřišti, kde naši prohráli neuvěřitelně 0:21. Zbývající výsledky, i když také poměrně extrémní z pohledu výher i proher, byly v rámci zvyklostí týmu. Nejlepšími střelci byli: 1.Michal Kramoliš – 28 branek; 2. Petr Hasalík – 8; 3. Milan Drda – 7; 4. Lukáš Duda – 4;  5.-7. Pavel Drda, Vít Měrka a Michal Petružela – každý dal 3 branky; 8.-10. Michal Cáb, Michal Mičkal a Libor Majerov – každý 2; 11.-12. Jiří Knébl a Michal Duda – po jedné brance. V této sezóně a také v minulém ročníku byli oporou družstva a páteří hry fotbalisté, kteří už zároveň hráli za muže, zejména M.Kramoliš, M.Drda a P.Drda. Okresní přebor starších žáků, nyní sk.D, kam patřil i videčský celek žáků, tvořilo 8 družstev. Žáci z Vidče skončili na 7.místě, 3, 1, 10, skóre 18:53 a 10 bodů. První byl Valašský FCB se 39 body, poslední Střítež n.B se 2 body a zajímavým skóre 1:127. Celkově fotbalisté z Vidče vstřelili 130 branek a 168 jich obdrželi.

            Ročník 2002/2003 byl velkou změnou pro družstvo mužů. Vzhledem k novému krajskému uspořádání v ČR byla družstva z okresu Vsetín dříve hrající ve Slezské skupině přeřazena do nové, Středomoravské skupiny. Konkrétně celek mužů od této chvíle hrál a i dosud působí ve Středomoravské 1.A třídě, sk.A. Nebylo jednoduché zvyknout si na nové soupeře, rozhodčí i nová herní prostředí. Celkově se však nová Středomoravská 1.A tř.,sk.A vyznačuje nižší herní úrovní (ve srovnání s dřívější Slezskou) a také vzácnou vyrovnaností všech družstev. Mnohdy tak rozhodovaly nejen body, ale jednotlivé branky ve skóre družstev, které celky posouvaly běžně o tři až pět míst v tabulce nahoru nebo opačným směrem ke dnu. I přesto se muži aklimatizovali v nových podmínkách velmi dobře, a po první sezóně v nové skupině dosáhli na 3.místo, 12, 5, 9, skóre 51:42 a zisk 41 bodů. Soutěž vyhrály Vlachovice s 53 body, naopak poslední skončilo družstvo Horní Lidče se 24 body. Pravdou také je, že družstvo mužů provázela častá zranění hráčů, a tak je třetí příčka velmi cenná. Trenéři začali více spolupracovat a prohlubovat kontakt s mladými perspektivními hráči, kteří pomalu, ale jistě končili vzhledem ke svému věku ve družstvu dorostu. I hráči samotní, pokud se utkání mužů a dorostu překrývala časově, dávali přednost atraktivnějším zápasům v řadách družstva mužů. Za stabilním brankářem „číslo 1“ Davidem Jurčou vyrůstal velmi rychle a svými výkony se dostával do popředí a stále většího povědomí trenérů i diváků nastupující brankář Michal Petružela, který zejména v jarních zápasech družstvo skutečně nejednou zachránil před zbytečnými góly, uchránil tak cenné body a podržel důležité nebo příznivé výsledky v situaci, kdy byl brankář David Jurča nemocný nebo zraněný. Lze nepochybně napsat, že Michal mohl vzhledem ke svým výkonům dostat příležitostí v brance už dříve a více. Ovšem ty, které mu byly v jeho věku nabídnuty, nepromarnil a zodpovědně obstál v náročném postu brankáře v soutěži mužů. Více o něm bohužel napsat nelze, neboť fotbalovou kroniku za tento ročník 2002/2003 uzavírá na poslední stránce ta nejhorší zpráva, jaká mohla přijít. 29.6.2003 – jen několik hodin po oficiálním ukončení fotbalové sezóny ve Vidči  ne vlastní vinou odešel navždy právě on, a zároveň též posila dorostu – obránce Aleš Šimurda. Velmi krutá událost zasáhla kromě blízkých rodin nejen všechny sportovce, ale v podstatě celou obec Vidče…  Nejlepší střelci mužů byli: 1. Michal Kramoliš – 11; 2. Rostislav Basel – 9; 3. Jaroslav Marák – 7; 4. Vladimír Urban – 6; 5. Radek Mičkal – 5; 6. Martin Dobeš – 4; 7. Dalibor Kubiš – 3, 8. Libor Jurča 2 a 9.místo Milan Drda – 1 gól. Připočíst ke skóre se musí 3 vlastní branky, které si nadělili sami soupeři z Vlachovic, Štítné n.Vl. a Juřinky. Dorostenci pokračovali v rámci OP dorostu,sk.B opět ve stabilních výkonech s výkyvy na obou stranách. Protože však výhry nad prohrami převážily, skončili naši dorostenci celkově na 4.místě, 10, 0, 8, skóre 51:44 a se 30 body. První Kelč měla 37 bodů a poslední Hrachovec na desátém místě 8 bodů. Nejlepšími střelci dorostu byli: 1. Michal Kramoliš – 21; 2. Zbyněk Zeman – 6; 3.-4. Milan Drda a Pavel Drda – každý 5; 5. Lukáš Duda – 3; 6.-7. Jiří Knébl a Jří Vaculín – každý 2; 8.-13. Michal Cáb, Vít měrka, Radek Knébl, Michal Petružela, Ladislav Plucnar a Jakub Telecký – každý po 1 brance a připočítává se vlastní branka Juřinky. Podíváme-li se na starší žáky, jejich sezóna úspěšná z pohledu na tabulku příliš nebyla, protože skončili ve 12-cti členné skupině OP straších žáků,ve sk.C na 10.místě, 5, 2, 15, skóre 20:57 se ziskem 17 bodů. První se umístili žáci ze Zašové s 57 body a poslední z Loučky s 5 body.

            Sezóna 2003/2004. V ní došlo opět k další změně, protože se nakonec i přes pochopitelnou nesnadnost rozhodnutí přistoupilo ke kroku odhlásit ze soutěže družstvo starších žáků. Zejména pak proto, že se mladí fotbalisté rozhodli na poslední chvíli zkusit své herní štěstí v sousedním Rožnově a zbývajících, kteří zůstali věrni videčskému fotbalu, už bylo málo, aby dali dohromady fotbalovou jedenáctku natož s několika náhradníky. Nucené odhlášení se neobešlo bez předpisy stanovené vysoké pokuty. A tak nás reprezentovala 2 družstva – muži a dorost. Muži pokračovali ve svém působení ve Středomoravské 1.A třídě,sk.A v ročníku 2003 / 2004 více než skvěle, výborné výsledky hovořily za sebe. Po podzimní části na třetím místě a celou sezónu zakončili velmi dobrým umístěním – 2.místo, 13 výher, 5 remíz a 8 proher, skóre 60:39 a 44 bodů. První byl FC Vsetín a měl o 10 bodů více, než my, postoupil do Krajského přeboru. Poslední Valašský „B“ měl 22 bodů, ale do 1.B třídy sestupovaly tři týmy – Valašský „B“, Štítná nad Vláří a Fryšták. Možná shodou náhod nebo okolností, ale zrovna v rok oslav 60.výročí založení i fotbalového oddílu byla jarní část v rámci družstva mužů prezentována herně na velmi vysoké úrovni. Tabulka střelců měla následující finální podobu:  Michal Kramoliš 18 gólů, Radek Mičkal 15, Rostislav Basel a Jaroslav Marák každý 6, Martin Dobeš 5, Lumír Ondřej 4, Vladimír Urban 3, Pavel Drda a Libor Jurča každý 1, a vlastní gól Vigantic – 1.   Podíváme-li se na družstvo dorostu, je v něm na hostování nebo natrvalo přítomno několik hráčů, kteří sice nejsou přímo z naší obce, ale jaksi k ní mají dobrý vztah, což je pozitivní zpráva. V ročníku 2003 / 2004 se dorostu příliš nedařilo, snad největší slabinou byly výpadky družstva po první obdržené brance anebo mnohdy zbytečné myšlenky o tom, že je vše vyhráno, přestože neuběhla ani převážná část z celkové hrací doby. Nakonec dorost skončil ve své skupině „B“ v Okresním přeboru na 9.místě, za 7 výher, 1 remízu a 12 proher, skóre 40:67 a 22 bodů. Do tabulky střelců se v sezóně 2003 / 2004 u dorostu zapsali: Pavel Drda – 17 branek, Lukáš Duda 9, Zbyněk Zeman 8, Pavel Jurajda 4, Marek Roháček 3, Zdeněk Knébl + Jakub Telecký + Michal Cáb + Adam Salomon každý 2 branky, Vít Měrka 1, a vlastní gól Poličné 1 + vlastní gól Janové 1. Po zápasech o celkové umístění v Okresním přeboru  dorostu mezi skupinami „A“ a „B“ skončili naši na 17.místě, první byla Kelč a poslední na 23.místě Jablůnka.

            Sezóna 2004 / 2005: V novém ročníku 04 / 05 došlo ke změně, Vidče zastupovala místo dvou tři družstva, kromě mužů a dorostu byla do soutěže přihlášena také přípravka mladších žáků. Během této sezóny, zejména pak přes zimu a přes jaro a poté během letní fotbalové přestávky, se kompletně zrenovovala a zrekonstruovala celá budova, která slouží jako zázemí pro hráče a pro stolní tenis. Zrekonstruován byl též přilehlý byt pro správce areálu. Zcela nové jsou od jara 2005 všechny šatny, podlahy, sociální zařízení , sprchy, chodby včetně dřevěného obložení, prádelna, dále přilehlá hospůdka spolu s klubovnou a též místnost pro stolní tenisty (nový povrch, světla atd.). Rozšířena byla také střecha nad vchodem do šaten a bytu pro správce, vybudovalo se také nové další posezení a renovovala se hlasatelská technika. Zcela nové jsou také bezbariérová WC pro diváky, jsou na jiném místě než v minulosti, při vchodu k hřišti hned na pravé straně. Celá budova dostala nová plastová okna, nové rozvody tepla a byla napojena na plynové topení, všechny místnosti byly pochopitelně vymalovány. Vše je podle přísných nových moderních stavebních a hygienických norem. Moderní dojem je velmi viditelný a hráči tak dostali po mnoha letech špičkové zázemí pro tréninky, zápasy. Muži nadále působili ve Středomoravské 1.a třídě, skupině “A“. Družstvo se potýkalo se zraněními některých hráčů a v mnoha zápasech tak „zaskakovali“ dorostenci. Po podzimu byli muži na 7.místě, na konci celé sezóny se o místo zlepšili. Sezónu 2004 / 2005 tak zakončili na 6.místě, za 9 výher, 10 remíz a 7 proher, skóre měli 41:39 a 37 bodů. První Luhačovice postoupily do Krajského přeboru, měly 52 bodů a do 1.B třídy sestoupilo Hovězí, které mělo 21 bodů. Tabulka střelců měla po sezóně 2004 / 2005 následující podobu:   Michal Kramoliš a Radek Mičkal – každý 9 branek, Martin Dobeš – 7, Rostislav Basel 4, Lumír Ondřej 4, Milan Drda + Pavel Drda + Libor Jurča – každý 2, Petr Pavelka + Vladimír Urban – každý 1 a vlastní gól Hrachovce – 1.    Dorostenci skončili ve své skupině „B“ v rámci Okresního přeboru dorostu na 6. místě, 10 výher, 6 remíz, 8 proher, skóre 58:53 a se ziskem 36 bodů. První Zašová měla 58 bodů, poslední Bynina 13 bodů.  Tabulka střelců vypadala takto (včetně utkání o celkové umístění): Lukáš Vala 18, Pavel Drda 13, Michal Cáb 11, Ondřej Skotnica 8, Jiří Knébl + Jiří Vaculín + Jakub Telecký – každý 3, Petr Vávra 2, Lukáš Duda + Pavel Jurajda + Tomáš Kolíbal + Libor Majerov + Martin Olejník + Petr Solanský – každý 1, vlastní gól Juřinky 1 a vlastní gól Horní Bečvy 1. Ve skupině A skončili šestí dorostenci z Prlova a proto se právě s nimi naši utkali v zápasech o celkové pořadí v Okresním přeboru. Vyhráli 7:1 a v odvetě 4:1. Konečné pořadí v OP dorostu po vzájemných utkáních všech týmů ze skupin A a B bylo následující: 1. Zašová, 2. Hovězí, 3. Růžďka, 4. Lhota u Vs., 5. Juřinka, 6. Lidečko, 7. Dolní Bečva, 8. Horní Lideč, 9. Ústí, 10. Hutisko, 11. Vidče , 12. Prlov, 13. V. Karlovice + Karol. B, 14. Val. Bystřice, 15. Choryně, 16. Huslenky, 17. Ratiboř, 18. Horní Bečva, 19. Poličná, 20. Halenkov, 21. Hrachovec, 22. Francova Lhota, 23. Janová, 24. Prostř. Bečva, 25. Jablůnka, 26. Bynina.   Přípravku mladších žáků měl na starosti velmi obětavý a kvalitní trenér Jiří Jurča. Přípravka skončila ve své skupině B na velmi pěkném 3. místě, 14, 1, 13, skóre 84:60 a 43 bodů. První byl Valašský FC “B” s 81 body a poslední byl valašský FC”C” s 10 body. Ve skupině “A” skončilo na 3. místě družstvo z Halenkova, proto se s ním naši potkali ve dvou utkáních o konečné pořadí. Remizovali 3:3 a doma vyhráli 3:0. Konečné pořadí Okresní soutěže přípravky mladších žáků: 1. 1. Valašský FC B, 2. V. Karlovice + Karolinka B, 3. Valašská Bystřice, 4. V. Karlovice + Karolinka B, 5. Vidče, 6. Halenkov, 7. Podlesí, 8. Hovězí, 9. Nový Hrozenkov, 10. Police, 11. Ratiboř, 12. Poličná, 13. 1.Valašský FC C.

            Sezóna 2005 / 2006: Muži působili nadále ve Středomoravské 1.A třídě, skupině „A“. Dorost v okresním přeboru dorostu, ve skupině „B“. Malí fotbalisté povyrostli a tak byla přípravka mladších žáků odhlášena a vzniklo nově družstvo mladších žáků, které od této sezóny působí v Okresním přeboru mladších žáků. Muže vedli Božetěch Jurča a Jiří Maceček, dorostence Oldřich Knébl a Jaroslav Petružela ml., mladší žáky pak Ing. Jiří Jurča a Ing. Jiří Navrátil.  Na konci sezony skončili muži na 8.místě, 8 x vyhráli, 9 x remizovali a 9 x prohráli, skóre bylo 34:40 a celkem získali 33 bodů. První Valašské Příkazy měly 59 bodů, poslední čtrnáctá Bylnice pouhých 11 bodů. Kromě Valašských příkaz postoupily také ze třetího místa Slušovice. Střelci sezony 2005/2006 za muže: 1. Michal Kramoliš – 14 branek, 2. Radek Mičkal – 6; 3.místo Dalibor Nerad – 5; 4. Martin Dobeš – 3; 5. Lumír Ondřej – 2; 6.-9. skončili Milan Drda, Pavel Drda a Petr Pavelka – každý z nich byl autorem jednoho gólu.  Dorost skončil na konci sezony na 4.místě, 11 x vyhrál, 7 x remizoval a 6x prohrál, skóre bylo 49:28 a celkem zisk 40 bodů. Dorost a střelci: 1. Lukáš Vala – dal 11 gólů, 2.místo patřilo Michalovi Cábovi s 9 góly, třetí skončil Jakub Telecký (původně hráč Stříteže n.B.) se 7 brankami; 4.-5. Ondřej Skotnica (původně hráč Rožnova p.R.) a Zdeněk Křenek – každý 4; 6. Martin Olejník (původně hráč Rožnova p.R.) – 3;  7.-9. Pavel Jurajda, Radim Jurča (v budoucnu hráč 1.Valašského FC – Rožnova p.R.- nejprve za dorost a od sezony 2009/2010 za muže) a Tomáš Kolíbal – každý 2; 10.-14. Zdeněk Knébl, Jakub Maceček, Jiří Vaculín, Marek Vala a Jakub Nohavica – každý po 1 brance.   Mladší žáci skončili na 4.místě, 12 x vyhráli, neměli žádnou remízu a 8 x prohráli, skóre bylo 90:37 a celkem 36 bodů. Na konci sezony byl pochválen regionálním tiskem hlasatel Petr Liška, který se stará o propagaci fotbalu nejen na úrovni obce, ale též na internetu a jakožto hlasatel velmi pečuje o diváky, kterým podává všestranné kvalitní informace.  Největší potíží mužů v sezoně 2005/2006 bylo neproměňování vypracovaných brankových šancí.

            Sezóna  2006 / 2007  s sebou přinesla další dílčí změny. Muži „A“ působili nadále ve Středomoravské 1.A třídě, skupině „A“. Dorost nám povyrostl a proto bylo do soutěží přihlášeno družstvo Mužů „B“, které působilo ve IV.třídě OP mužů, skupině B a slouží jako tzv. líheň pro kmenový kádr – muže „A“. I naši nejmenší fotbalisté povyrostli a tak bylo družstvo mladších žáků odhlášeno a totéž družstvo bylo přihlášeno do Okresní soutěže starších žáků, skupiny B. Muže „A“ vedli Božetěch Jurča a Jiří Maceček , družstvo mužů „B“ pak měli na starosti Oldřich Knébl, Jaroslav Petružela ml. a hráč „áčka“ Petr Urban.  Žáky pak vedli Ing. Jiří Jurča a Ing. Jiří Navrátil. V průběhu této sezony se družstvo mužů nezúčastnilo fotbalového turnaje, který v zimní přestávce pořádal Rožnov p.R., ale vsadilo na vlastní individuální přípravu. V budoucích ročnících se družstvo mužů bude účastnit zimního fotbalového turnaje ve Valašském Meziříčí.  Na konci sezony skončili muži „A“ na 10.místě, 7 x vyhráli, 9 x remizovali a 10 x prohráli, skóre bylo 48:43 a k tomu 30 bodů.  První Valašské Meziříčí získalo 66 bodů (a spolu s ním postoupily do Krajského přeboru také druhé Vigantice). Poslední Hvozdná na 14.místě ukořistila jen 18 bodů.  Střelci mužů „A“ : 1. Michal Kramoliš – 23; 2. Radek Mičkal – 7; 3.-4. Martin Dobeš a Dalibor Nerad – každý 4 branky; 5. Vladimír Urban – 3; 6. Petr Urban – 2;   7.-11. Milan Drda, Pavel Drda, Libor Jurča, Petr Pavelka a Lumír Ondřej – každý po 1 gólu.  Muži „B“ ve IV.třídě Okresního přeboru mužů, skončili na 4.místě za 14 výher, 6 remíz a 6 proher. Skóre měli 75:44 a zisk 48 bodů. První Lužná měla 60 bodů, poslední Juřinka „B“ 19 bodů. Družstvo fungovalo zejména jako líheň pro tahouna videčského fotbalu – družstvo mužů „A“ hrající Středomoravskou 1.A třídu.  Zároveň si však fotbalisté „áčka“ mohli zahrát i v tomto „béčku“ a působení v této o mnoho řádů nižší soutěži mnohdy využili. Mezi nejlepšími střelci „béčka“ byli na prvním až druhém místě společně Milan Drda a Martin Olejník – každý dal 9 branek, třetí pak byl Pavel Drda s 8 góly. Ve velmi početné tabulce střelců se po sezoně objevila další následující jména: Richard Maléř, Dušan Petružela, Tomáš Kolíbal, Jiří Vaculín, David Vičan, Lukáš Vala, Pavel Jurajda, Michal Kramoliš, Ondřej Kramoliš, Miroslav Bortl, Michal Cáb, Zdeněk Knébl, Zdeněk Křenek, Dalibor Kubiš, Zdeněk Mikulenka, Marek Petružela a Vladimír Urban.   Starší žáci skončili třetí, 12 x vyhráli, 2 x remizovali a 4 x prohráli, skóre bylo 64:33 a k tomu 38 bodů.

            V sezóně  2007 / 2008   se oproti minulému ročníku na působení našich 3 družstev v soutěžích nic nemění. Zůstávají muži „A“ , muži „B“ a starší žáci – ve stejných soutěžích jako v předešlém ročníku a pod vedením téměř stejných trenérů a vedoucích. Muže „A“ hodnotil po podzimu regionální tisk takto:              „Božetěch Jurča dostal ze svého celku snad maximum. Vidče se pyšní zaslouženě nejlepší obranou v soutěži, vzadu tvrdí muziku jmenovci Urbanové a brankář Petružela, v záloze se zranění vyhnulo Dobešovi a na vyloučení si dal pozor Nerad. Tradiční brankové přísuny zaznamenal Michal Kramoliš.“ V sezoně  2007 / 2008 se trenérská dvojice mužů „A“ obměnila – Božetěch Jurča zůstal a z důvodu pracovní vytíženosti odešel z pozice vedoucího Jiří Maceček a jeho funkci převzal Jiří Brzokoupil.  Muže „B“ měl na starosti Oldřich Knébl a žáky Ing. Jiří Jurča. Sezona mužů „A“ byla velmi vydařená – skončili na 3.místě za 12 výher, 7 remíz a 7 proher, skóre bylo 48:30 a k tomu 43 bodů. První Vlachovice měly 54 bodů a poslední čtrnáctá Poličná 19 bodů. Tabulce střelců vévodil za uplynulý ročník opět na prvním místě Michal Kramoliš – 14 branek, druhý byl se 7 brankami Petr Stodůlka, 3.-5. Martin Dobeš, Radek Mičkal a Vladimír Urban – každý dal 6 gólů; 6. Dalibor Nerad – 3; 7.-12. byli Milan Drda, Pavel Drda, Ondřej Kramoliš, Lumír Ondřej, Richard Maléř a Petr Urban – každý z nich dal 1 branku.   Tabulka střelců mužů „B“ vynesla na první místo Richarda Maléře se 14 brankami, druhý byl Dušan Petružela s 8 góly, třetí Petr Stodůlka se 6 góly. Dále byla v tabulce střelců mužů „B“ zaznamenána jména: Martin Olejník, Lukáš Vala, Pavel Drda, Ondřej Kramoliš, Michal Cáb, Pavel Jurajda, Jiří Vaculín, David Vičan, Milan Drda, Miroslav Bortl, Tomáš Kolíbal, Ondřej Skotnica a Milan Mikšánek. Tabulku střelců starších žáků vedl David Vávra s 18 góly, druhý byl Jiří Večeřa se 7 góly, třetí a čtvrté místo si rozdělili Dušan Kramoliš a Karel Přibyl – každý dal 3 góly, 5.místo Adam Hlaváček – 2 ; 6.-8. Lukáš Fuksa, Daniel Jurča a Petr Nerad – každý po 1 gólu.

            V sezóně  2008 / 2009 působili muži nadále ve Středomoravské 1.a třídě, skupině „A“, kde jej trénovali Božetěch Jurča a Jiří Brzokoupil,  družstvo mužů „B“ zaniklo a vzniklo družstvo dorostenců, které hrálo v soutěži Okresního přeboru dorostu, skupině B a nutno dodat, že oficiálním trenérem byl Petr Jurča (předseda TJ Vidče) za pomoci rodičů.  Družstvo starších žáků nahradila Přípravka starších žáků, která hrála soutěž Okresního přeboru přípravky starších žáků, ve skupině „C“. Zde je potřeba se zmínit o tom, že naše nejmenší a začínající fotbalisty vedli a podporovali předseda TJ Vidče Petr Jurča za významné pomoci a nadšení rodičů. Po 12 letech z časové zaneprázdněnosti opustil funkci hlasatele a pořadatele Petr Liška, i nadále se však věnuje propagaci fotbalu, jeho kronice, internetovým stránkám, dopisuje do Videčského zpravodaje a má také na starosti oficiální e-mail TJ Vidče, oddílu fotbalu, a sleduje pro vedení TJ Vidče různé novinky ze strany fotbalového svazu. Muži za sebou zanechali velmi dobrý dojem, když skončili na 4.místě se 44 body, za 14 výher, 2 remízy a 10 proher, se skóre 53:43. První Podkopná Lhota měla 49 bodů, nicméně kvůli finanční náročnosti vyšší soutěže do ní nepostoupila a do Krajského přeboru tak zamířil ze druhého místa Nedašov. Poslední na čtrnáctém místě skončila Lhota u Vsetína se 20 body, se kterou sestoupila do 1.B třídy také předposlední Valašská Bystřice se 26 body. Nejlepším střelcem byl opět Michal Kramoliš – 22 branek, 2.-3. byli Martin Dobeš a Radek Mičkal – každý 5; 4.-5. byli Lumír Ondřej a Vladimír Urban – každý po 4 gólech; 6. Ondřej Kramoliš – 3 góly; 7.-10. Milan Drda, Dalibor Nerad, Petr Stodůlka a Petr Urban – každý 2 góly a 11.místo obsadil s 1 gólem na kontě obránce Pavel Drda. Dorostenci působili v Okresním přeboru dorostu, skupině „B“ a skončili na 6.místě, první Horní Bečva měla 43 bodů a poslední devátá Krhová pouze 3 body. Dorostenci Vidče 5 x vyhráli, 4 x remizovali a 7 x prohráli, skóre měli 35:46 a k tomu 19 bodů. Střelci za uplynulý ročník: 1. Tomáš Holiš – 9; 2. Lukáš Vala – 6; 3. Daniel Jurča – 5;   4. Jan Kuchař   – 4; 5. Adam Fryšara – 3; 6.-7. Dušan Kramoliš a Zdeněk Křenek – každý 2; 8.-11. Jiří Chupík, Petr Křenek, Jakub Maceček a Martin Štůsek – každý 1 gól.  Naši malí fotbalisté skončili na 5.místě, 4 x vyhráli, 1 x remizovali a 15 x prohráli, skóre měli velmi záporné 36:111 a 13 bodů. Soutěž začínajících fotbalistů vyhrála Poličná „B“ s 50 body, poslední na šestém místě skončilo s 11 body Hutisko. I když by mohli být naši nejmenší z konečné bilance smutní, není důvod, protože je fotbal za velké podpory vedení TJ Vidče a rodičů velmi zaujal, začal je bavit, naučili se ovládat správně míč a jsou to všichni šikovní fotbaloví talenti.  Střelecky z nich se zapsali: 1. Jan Kubját – 12 branek; 2. Pavel Kuběja – 8; 3. Filip pobořil – 3; 4.-8. Matěj Kapoun, Jakub Kubját, Dalibor Mičola, Lukáš Petružela a David Vachun – každý se zasloužil o 2 góly; 9.-10. Jaroslav Farmačka a Václav Kuběja – každý po 1 brance.

            Sezona  2009 / 2010 je ve znamení družstva mužů, které úspěšně hraje Středomoravskou 1.A třídu, skupinu „A“ pod vedením Božetěcha Jurči a Jiřího Brzokoupila. Dorostenci hrají – jako v minulé sezoně – pod vedením předsedy TJ Vidče Petra Jurči a rodičů v Okresním přeboru dorostu, skupině „B“ a naši nejmenší povyrostli a tak se z „přípravky“ stali mladší žáci, kteří působí v Okresním přeboru mladších žáků, ve skupině „B“ pod vedením předsedy TJ Vidče Petra Jurči a stále za podpory rodičů jednotlivých benjamínků. Od této sezony platí pro 1.A třídu – muže – novinka, totiž zápis z utkání vyžaduje KFS Zlín vyplňovat na PC.

            Všichni trenéři mají oficiální trenérské školení (pravidelně absolvují trenérské kursy), vše uznávané ČMFS, což je v jistých okamžicích výhodou. Muži  spadají pod Krajský fotbalový svaz ve Zlíně, dorostenci a žáci pak pod regionální instituci KFS, tj. Okresní fotbalový svaz ve Vsetíně.

         Fotbalisté ve Vidči mají k dispozici dvě hřiště, škvárové a velmi zodpovědně udržovanou kvalitní travnatou plochu. Přes zimu je trénování přesunuto do tělocvičny a postupně se začíná s udržováním kondice i venku, v posledních létech tradičně na zimním fotbalovém turnaji ve Valašském Meziříčí.

         Během jara a částečně léta 2005 se kompletně zrenovovala a zrekonstruovala celá budova na „Sahaře“, která slouží jako zázemí pro hráče a pro stolní tenis. Zrekonstruován byl též přilehlý byt pro správce areálu. Zcela nové jsou od jara 2005 všechny šatny, podlahy, sociální zařízení, sprchy, chodby včetně dřevěného obložení, prádelna, dále přilehlá hospůdka spolu s klubovnou a též místnost pro stolní tenisty (nový povrch, světla atd.). Rozšířena byla také střecha nad vchodem do šaten a bytu pro správce, vybudovalo se také nové další posezení a renovovala se hlasatelská technika. Zcela nové jsou také bezbariérová WC pro diváky, jsou na jiném místě než v minulosti, při vchodu k hřišti hned na pravé straně. Celá budova dostala nová plastová okna, nové rozvody tepla a byla napojena na plynové topení, všechny místnosti byly pochopitelně vymalovány. Vše je podle přísných nových moderních stavebních a hygienických norem. Moderní dojem je velmi viditelný a hráči tak dostali po mnoha letech špičkové zázemí pro tréninky, zápasy. Menší vadu na kráse mezi oběma hřišti ve Vidči se podařilo také odstranit – chátrající tribuny jsou minulostí. Během léta 2005 se vybudovaly nové tribuny, odkud tak rádi diváci sledují a podporují v hojném počtu  naše fotbalisty, kteří jsou ve spojení s nimi symbolem upřímné a nádherné fotbalové atmosféry, která se v případě zápasů mužů „A“ na domácím hřišti vytváří v sobotní odpoledne. Výhodou do října 2006 také bylo, že oddíl kopané již dlouhou dobu vlastnil svůj autobus (již několikátý, vždy se adekvátně vozový park obnovoval) a ušetřil tak velmi nákladné položky spojené se zapůjčením a provozem autobusu od ostatních firem popřípadě soukromníků. Vzhledem k neopravitelné poruše motoru autobusu jezdí fotbalisté na venkovní zápasy od konce října 2006 k soupeřům auty, divákům však velmi citelně chybí právě doprava na soupeřovy hřiště. O koupi nového, byť použitého autobusu TJ Vidče neuvažuje z ekonomických důvodů.  Kromě zásadních věcí, jako jsou zdraví, úspěchy ve sportu i v osobním životě je třeba přát videčskému fotbalu více mladých lidí, kteří by o něj měli aktivně zájem. Celkově vzato – o tom, že fotbal ve Vidči je dominantním sportem, nemůže být pochyb. Stejně tak i o skutečnosti, že dělá dobré jméno naší obci i daleko za hranicí bývalého okresu Vsetín. Tato hra má v naší obci rovněž poměrně dobré informační zázemí a prezentaci, v posledních letech jsou veškeré podrobnosti zpracovávány a pečlivě uchovávány ve fotbalových kronikách, dočíst o působnosti  fotbalu se lze také ve Videčském zpravodaji a ve fotbalové skříňce v centru obce, stejně i v regionálním tisku, jakož i na internetu. Vše je postaveno na mnoha ochotných dobrovolnících, kteří mají rozděleny své povinnosti, jež chápou jako poslání a radost, také jako dobré vyplnění volného času. Bez nároku na honorář, ze srdce a kladnému vztahu ke sportu. V čele s předsedou TJ Vidče a též i fotbalového oddílu Petrem Jurčou. Jemu, stejně jako sponzorům a Obecnímu úřadu ve Vidči náleží významné poděkování za finanční výpomoc a další spolupráci, všem dobrovolníkům za ochotu, kterou rádi fotbalu v naší obci věnují. Přáním do budoucna jistě zůstává, aby tyto veškeré pozitivní věci a spolupráce byly nadále pevné a co nejpestřejší. Divákům je třeba i touto cestou sdělit, že jejich početné návštěvy, podpora fotbalistů a zájem o fotbal jsou vítány, jsme za ně rádi a děkujeme. Kéž by se dařilo v některých oblastech ještě trochu lépe a ať je fotbalová tradice a atmosféra i do budoucna tak pestrá a co nejlepší. Obec Vidče může být na své fotbalisty právem hrdá. Je to velmi dobrý pocit a fakt.


Kontakty na fotbalový oddíl

Předseda TJ Vidče i oddílu kopané – pan Petr Jurča, Vidče 309, 756 53 Vidče, 606 763 483.

Sekretář TJ, oddíl kopané Vladislav Basel Vidče 67, ???? 602 786 452

Náš web: www.vidce.cz/fotbal

Náš e-mail: tjvidce@seznam.cz  

Sledujte nás i na sociálních sítích

Aplikace Digiregion