Skalp momentálně nejlepšího celku soutěže se cenní !!!

Vidče – Kateřinice   3:2  (2:2)

Branky: Drda Pavel, Mičkal Petr, vlastní

Rozhodčí: Měšťánek – Fojtů, Rýdel  Diváci: 80

Vidče: Lobanov Vasyl – Fryšara Adam, Drda Milan, Špůrek Petr, Petružela Lukáš – Šimša David (88. Pavlíček Vojtěch), Drda Pavel, Raždík Libor, Heryán Jan (84. Mičkal Filip) – Mičkal Petr, Maléř Michal (90. Basel Antonín).

Dlouho jsme na Sahaře neviděli tak kvalitní zápas, který odehrála obě mužstva dnes. Do Vidče dorazil ambiciózní, sebevědomý vedoucí tým 1. A třídy skupiny „A“ Kateřinice. Proti nim parta bojovníků, která dnes předvedla výkon na hranici svých možností a po závěrečných devadesáti minutách zápasu se zaslouženě radovala ze zisku všech tří bodů nad lídrem soutěže. Sychravé počasí, kdy celá druhá půle propršela, odradilo od fotbalu spousty fanoušků, ale ti co přišli jistě nelitovali. Bylo se na co dívat.

Fotbal měl říz a od začátku byly vidět na výborně připravené hrací ploše krásné kombinační akce a množství osobních soubojů často na hranici únosnosti z obou stran. Již v první minutě utkání nachází přesným centrem Jiří Drda na malém vápně Vrbu, naštěstí pro domácí hostující útočník netrefuje dobře v zakončení míč a míří vedle. Na druhé straně si Michal Maléř naráží míč s Petrem Mičkalem, vniká do šestnáctky a zakončuje. Dobrá střela po zemi, Eliáš chytá. 8.min. hry Ostřanský z levého křídla posunuje míč do šestnáctky na Vrbu, ten druhým dotekem pod sebe na Jiřího Drdu, který z hranice penalty trestuhodně v zakončení míjí domácí bránu. Přichází 16.min. utkání a v ní Petr Mičkal obchází v šestnáctce Bětíka, nastřeluje míč před bránu a před dobíhajícím Šimšou si jej ve skluzu sráží do vlastní sítě hostující kapitán Doležel 1:0. Vzápětí aktivní Fryšara z pravé strany stříleným centrem nachází ve vápně Raždíka, střela z penalty vysoko nad bránu. Ve 24.min. je srovnáno. Po naší špatné rozehrávce v útočné fázi získává míč Doležel, nádherně do uličky mezi stopery vysunuje Ostřanského, který využívá špatného vyběhnutí domácího gólmana Lobanova, obchází jej a bez problému zakončuje do prázdné brány 1:1. Domácí jdou opět do vedení ve 35.min. kdy si na rohový kop Petra Mičkala nabíhá Pavel Drda a míří přesně k pravé tyči 2:1. Radost z vedení trvá jen dvě minuty. Rohový kop Jiřího Drdy na druhé straně a míč letící na malé vápno vyráží nešťastně Lobanov jen k nohám soupeře a ti zásluhou Smilka jej dotláčejí těsně za brankovou čáru 2:2. V samotném závěru prvního poločasu se ještě Maléř po narážečce se Šimšou dostává za hostující obranu a běží do zakončení. Na hranici velkého vápna je však faulován Bětíkem. Následuje žlutá karta pro hostujícího záložníka a trestný kop, který Petr Mičkal z ideální pozice středu hřiště zakončuje vysoko nad bránu.

Do druhého poločasu vstupují aktivněji hosté. Přímý kop Doležela přímo z hranice šestnácti metrů míří nad bránu, střela Bětíka takřka z totožné pozice pro změnu vedle levé tyče. Následuje na druhé straně individuální akce Fryšary se zakončením nad bránu. 65.min. rychlá akce hostí, střela Jiřího Drdy je blokována domácí obranou, ale jen k Hruškovi, dorážka z malého vápna a skvělý Lobanov zasahuje nohami a míč za svá záda nepouští. Závěrečnou dvacetiminutovku zápasu startuje parádní nahrávka mezi obránce Raždíka na Heryána. Ten běží z levého křídla sám na Eliáše, dobré zakončení podél gólmana, ale hostující brankář předvádí neskutečný zákrok a míč vyráží na roh. 78.min. a opět Raždík přesným pasem za obranu vysouvá Heryána. Ten je při zakončení v šestnáctce faulován střídajícím Čtvrtníčkem a hlavní rozhodčí nařizuje pokutový kop. Míč si na penaltový puntík staví domácí kapitán Petr Mičkal a s přehledem proměňuje 3:2. O dvě minuty později trestný kop Raždíka ze vzdálenosti takřka pětadvaceti metrů a parádní ránu k pravé tyči výborný Eliáš vyráží na roh. Domácí jsou nadále lepším celkem a v závěru utkání mají více sil. Petr Mičkal zatahuje míč do pravého křídla, přihrává pod sebe na penaltu Heryánovi, ale jeho střela slabší pravou nohou míří jen doprostřed brány, kde ji pozorný Eliáš chytá. Následuje akce na jeden dotek, kdy po ose Raždík – Heryán zakončuje vyloženou šanci Petr Mičkal střelou nad. Závěrečná desetiminutovka, domácí prostřídávají a takticky drží jednobrankové vedení. Nicméně v 85.min. může být opět srovnáno. Trestný kop Čtvrtníčka propadá až k Vrbovi, jeho ránu blokuje Fryšara a míč letí pod břevno do levé šibenice. Lobanov předvádí skvělý zákrok a balón už mířící do sítě vyráží.