Muži - 9. kolo Francova Lhota – Vidče 1:6

Francova Lhota – Vidče   1:6  (1:2)

Branky: Maléř Michal 3x, Šimša David, Raždík Libor, Mičkal Petr

Rozhodčí: Mikulášek – Dorůšek, Tokoš  Diváci: 40

Vidče: Lobanov Vasyl – Novák Lukáš, Drda Milan, Špůrek Petr, Petružela Lukáš – Šimša David (79. Pavlíček Vojtěch), Drda Pavel (76. Pavlíček Jakub), Raždík Libor, Heryán Jan – Mičkal Petr, Maléř Michal (73. Kraus Tomáš).

Výsledek který čekal málokdo. V utkání dvou sousedů z tabulky na hřišti exceloval hráč, o kterém se vloni o tomto čase takřka vůbec nemluvilo. Michala Maléře začal ve Vidči fotbal znovu bavit, dokáže si najít čas na tolik potřebný trénink, bez kterého tuto třídu nelze hrát a pokud do zápasu nastoupí připraven na sto procent jako dnes, je k neudržení. Dnes to byl jeho zápas, i když absolutorium zaslouží všichni hráči co dnes v dresech Vidče nastoupili.

Po klidném úvodu přichází již v 10.min. první obrovská šance hostí. Raždík posouvá míč na polovinu domácích do běhu Šimšovi, ten je u něj dříve než vyběhnuvší Trčka a lobem jej přehazuje. Míč letí do prázdné brány, odráží se na malém vápně a bohužel končí i s dotykem břevna nad ní. Po čtvrthodině hry se připomíná domácí kapitán Radek Chmela. Jeho rána z velkého vápna jen těsně míjí pravou tyč Lobanovovy brány. Přichází 19.min. a v ní krásná akce hostí kdy Raždík posouvá míč na Mičkala a ten do uličky mezi stopery uvolňuje Maléře, který otevírá své galapředstavení. Zakončení s přehledem podél brankáře 0:1. O dvě minuty později můžou hosté skóre navýšit. Nákop Milana Drdy vrací hlavou Heryán zpět na penaltu, kde zakončující Raždík míří z voleje vedle. Hra má spád a ve 24.min. je srovnáno. Po zbytečném faulu ve středu hřiště přichází trestný kop, který zahrává Ondřej Filák na zadní tyč na hlavu Matůše. Ten míč směruje před bránu, kde dobíhající Zimek i přes možný náraz do tyče jej rovněž hlavou doklepává do sítě 1:1. Dnešní zápas však patří hostům. Po půlhodině hry prochází mezi stopery Maléř, zakončuje dobře k tyči, skvělý Trčka tutovku vyráží. Poté znovu ve vápně zakončující Maléř, tentokráte jeho střelu vytěsňuje obrana na roh. Ve 34.min. vysouvá do brejku Pavel Drda Mičkala, hostující kapitán zakončuje s přehledem nad padajícím brankářem a míč již směrující do sítě pro jistotu ještě dobíhající Maléř doráží 1:2. Závěr prvního poločasu patří domácím, ale po úniku Ondřeje Filáka po křídle a nebezpečném centru do šestnáctky na Kováře, na poslední chvíli zachraňuje hosty od pohromy Milan Drda. A střelou do zdi končí ve 44.min. trestný kop Radka Chmely z dobré střelecké pozice přímo na hranici velkého vápna.

Začátek poločasu druhého je pro hosty takřka snový. 47.min. a výkop Lobanova zpracovává Maléř, otáčí se s míčem a nezadržitelně prochází mezi třemi hráči soupeře až před brankáře. Opět zakončení s přehledem k tyči a hattrick je na světě 1:3. O dvě minuty později akce dvojice Maléř – Šimša, dvě nahrávky mezi sebou a rázem po přihrávce Maléře před bránu doklepává míč sice na dlouhou nohu, ale s klidem do sítě Šimša 1:4. Po hodině hry nachází na hranici velkého vápna Mičkal Raždíka, ten zakončuje levou nohou, ale slabá střela nemůže Trčku ohrozit. Dvě rychle inkasované branky domácím doslova svazují nohy a kupí v rozehrávce chybu za chybou. 65.min. a v ní opět vítězný souboj v šestnáctce Maléře s obráncem domácích, nahrávka pod sebe a zakončení Raždíka do odkryté brány 1:5. Kalich hořkosti vypíjí do dna domácí v 73.min. To Heryán posouvá míč do křídla na Maléře, ten opět uniká domácí obraně a servíruje míč před prázdnou bránu Mičkalovi 1:6. Prostřídáváme a do hry přicházejí dorostenci Kraus, Vojtěch Pavlíček a poprvé za muže jeho bratr Jakub. Utkání se v poklidu dohrává a v poslední čtvrt hodině jsou k vidění ještě tři šance. Nejprve parádně prochází obranou hostí Ondřej Filák, ale jeho střelu skvěle nohami vyráží Lobanov. Následně se na druhé straně vyznamenává Trčka, který vyráží krásnou střelu Heryána z hranice velkého vápna mířící do šibenice po uvolnění od Mičkala. A samotné utkání končí rohový kop domácího Ondřeje Filáka na zadní tyč na hlavu Matůše, hlavička před bránu a zakončení střídajícího Králíka nad.