Muži - 6. kolo Vidče – Velké Karlovice 5:1

Vidče – Velké Karlovice   5:1  (1:0)

Branky: Maléř Michal 3x, Mičkal Petr, Drda Milan

Rozhodčí: Bartoň – Zubek, Martinák  Diváci: 189

Vidče: Lobanov Vasyl – Fryšara Adam, Drda Milan, Heryán Jan, Petružela Lukáš – Šimša David, Drda Pavel (81. Křenek Antonín), Raždík Libor, Novák Lukáš (46. Pavlíček Vojtěch) – Mičkal Petr, Maléř Michal (68. Merta Adam).

Na mistrovské zápasy ve Vidči v roce 2024 nebudou vzpomínat hosté z Karlovic v dobrém. Stejně jako na jaře, tak i v dnešním podzimním utkání odjeli ze Sahary s gólovým přídělem a výsledkem 5:1. Oproti jarnímu zápasu však měli dnes na hřišti kvalitu v podobě stopera Josefa Mikuly a na středu hřiště výborně hrajícího Davida Sklenáře a hráli velmi dobře. Ani to však nestačilo na nadšeně bojující domácí v čele s dnes výborným Lobanovem v bráně a v útoku při střelecké chuti skvělým Michalem Maléřem.

Již v 6.min. se do první a to vyložené šance utkání dostávají domácí. Mičkal rozehrává rohový kop nakrátko se Šimšou, následuje centr na zadní tyč, kde v náběhu zcela volný Heryán míří svou hlavičku do pravé tyče. Po čtvrthodině hry posílá přesný pas do běhu Sklenář na Gáška. Ten dělá v šestnáctce kličku Petruželovi a rázem se ocitá před Lobanovem. Domácí brankář včasným vyběhnutím zmenšuje střelecký úhel a dobře mířenou střelu vyráží na roh. Ve 26.min. střílí z hranice velkého vápna Sklenář. Míč se od bránícího Heryána odráží k Šimšovi, který druhým dotekem vysouvá mezi obránce do brejku Maléře. Ten své sólo z poloviny hřiště proměňuje s naprostým přehledem a lobem přes Sedláka otevírá skóre utkání 1:0. Navýšit skóre na rozdíl dvou branek může ve 32.min. Šimša. Po individuální akci vniká do šestnáctky, zakončuje po zemi, ale dobře postavený Sedlák jeho střelu vyráží. 40.min. a trestný kop Milana Drdy letí přesně na hlavu na penaltě osamoceného Raždíka. Zakončení k tyči, hostující gólman s přehledem chytá. A v samotném závěru prvního poločasu si Petružela vyměňuje míč s Mičkalem, přesnou nahrávkou z křídla vrací domácímu kapitánovi přihrávku a ten se ocitá v zakončení uprostřed brány na hranici velkého vápna. Branka do šatny však nepřichází, neboť rána jde doprostřed a hostující gólman Sedlák ji vyráží.

Druhou půli startuje ve 47.min. trestný kop Pavla Drdy kroucený na penaltu, kde nabíhající Maléř je důraznější než bránící Kovář a střelou levou nohou nedává Sedlákovi šanci 2:0. O dvě minuty později zachytává rozehrávku hostí střídající Pavlíček pro Mičkala, ten z jedné vysouvá do uličky Maléře, který využívá zaváhání Pavelky, obchází Sedláka a s přehledem zavěšuje 3:0. Sympaticky hrající hosté i za tohoto pro ně nepříznivého stavu nic nevzdávají a tlačí se do zakončení. Dobrou ránu Martina Mikuly mířící přesně pod břevno Lobanov efektně vyráží na roh. Z něj následuje brejk domácích 3 na 2, ale zakončení Mičkala po nahrávce od Šimši na poslední chvíli blokuje hostující obrana těsně vedle pravé tyče na roh. V 61.min. na středu hřiště sklepává míč Maléřovi Mičkal. Následuje sprint domácího snajpera s Pavelkou, rána kterou hostující obránce blokuje, ale pouze k nohám Maléře, centr pod sebe na malé vápno a osamocený Mičkal zakončující neomylně 4:0. Na druhé straně v 65.min. si míč po rohovém kopu Sklenáře nachází v šestnáctce Pavelka, střílí z penalty, Lobanov na čáře skvěle vyráží, ale jen k nohám Jurajdy jenž přestřeluje z malého vápna prázdnou domácí bránu. O pět minut později trestný kop Sklenáře těsně za hranicí velkého vápna směruje přesně do šibenice. Lobanov předvádí neskutečný zákrok a míč mířící do sítě vyráží na roh. Tlak hostí stoupá, ale domácí obrana včele se stoperskou dvojicí Milan Drda - Heryán dnes pracuje výtečně. Bohužel v poslední 90.min. po rohovém kopu centr Martina Mikuly propadá houštím těl až ke Gáškovi, který bombou pod břevno kazí radost z čistého konta pátečnímu oslavenci Vasylu Lobanovovi 4:1. Přichází nastavení a něm nejprve po akci Šimši zakončuje střídající Merta z malého vápna, střelu k tyči Sedlák parádně vytěsňuje na roh. A v 93.min. skákavou ránu Raždíka z trestného kopu vyráží hostující brankář jen před sebe a na následnou dorážku Milana Drdy již nestačí reagovat 5:1.