Podlesí – Vidče   2:4  (0:1)

Branky: Maléř Michal 2x, Mičkal Petr 2x

Rozhodčí: Kotačka – Skalický, Hrubý  Diváci: 155

Vidče: Lobanov Vasyl – Fryšara Adam, Drda Milan, Špůrek Petr, Petružela Lukáš – Šimša David (78. Novák Lukáš), Drda Pavel, Raždík Libor (90. Merta Adam), Heryán Jan (90. Kraus Tomáš) – Mičkal Petr, Maléř Michal (86. Pavlíček Vojtěch).

Po sérii domácích zápasů nás opět v horkém nedělním odpoledni čekal vždy velmi nepříjemný soupeř z Podlesí. Již od úvodních minut je však jasné, že to dnes moc nebude o kombinačním fotbalu, ale o tom, kdo udělá v zápase méně chyb. Bohužel teplé počasí a tím pádem nedostatek vody způsobilo, že suché a nerovné hřiště v Podlesí líbivý kombinační fotbal, i když na obou stranách byli v základních sestavách „páni fotbalisti“, neumožňovalo.

Úvod zápasu patří domácím. Již ve 3.min. zakončuje Adzima těsně vedle levé tyče Lobanovovy brány. I v dalších minutách jsou domácí lepším celkem a ve 13.min. jsou přítomní diváci svědky individuální akce a skryté střely mezi obránci Nosálka, ale i on zpoza velkého vápna míří vedle brány. Po čtvrt hodině hry poprvé v zápase hrozí i hosté. Střílený centr Mičkala si sráží Horák naštěstí pro domácí těsně vedle tyče na rohový kop. Ve 20.min. znovu hrozí domácí Nosálek a po nedorozumění v obraně hostí střílí z velkého vápna, rána je tečována stoperem hostí Milanem Drdou a od břevna se odráží zpět do hřiště. Další šance domácích přichází v 26.min. To zakončuje nebezpečně z hranice velkého vápna po zemi Zetek. Skákavá střela končí v náruči Lobanova. Přichází 33.min. utkání a v ní úvodní branka hostí a nutno dodat jako z učebnice fotbalu. Pavel Drda milimetrovým nákopem za obranu uvolňuje Šimšu. Ten v plném běhu si prvním dotekem posouvá míč do šestnáctky a skvěle nachází před bránou na penaltě osamoceného Maléře. Hostující kanonýr i přes snahu Maleňáka v domácí bráně míč s přehledem uklízí k tyči 0:1. Těsně před odchodem do šatem může být rozhodnuto. Po rohovém kopu Petra Mičkala však zakončuje Pavel Drda těsně nad.

I ve druhém poločase je na co se dívat. Hned na jeho startu v 46.min. centruje Geryk na malé vápno, kde v hlavičkovém souboji je Adzima důraznější než hostující obránce Petružela a koníčkem umísťuje míč k pravé tyči 1:1. Vyrovnávací branka nás ale nikterak nesráží. Střely Maléře z otočky a zakončení Petružely z velkého vápna však míří vedle. V 61.min. domácí stoperská dvojice Horák – Holčák chybuje v rozehrávce, nahrávku Horáka vystihuje Maléř, běží sám na domácího gólmana a s přehledem kolem něj zavěšuje podruhé 1:2. O chvíli později v 77.min. se po autovém vhazování míč přes Heryána dostává k Maléřovi, ten vniká do šestnáctky, ustojí souboj s domácími obránci a nahrávkou před bránu vybízí ke skórování Mičkala 1:3. Domácí se nevzdávají a v 81.min. se jim daří vstřelit kontaktní branku. Plandor posouvá míč do křídla na Ondřeje, ten se zbavuje hostujícího obránce a přesnou přihrávkou před bránu nachází v náběhu Radima Blažka. Rychlá akce končí míčem v síti 2:3. Srovnání skóre má na kopačkách pět minut před koncem Nosálek jenž zůstává zcela volný ve vápně. Odražený míč však naštěstí pro hosty usměrňuje nad Lobanovovu bránu. Domácí se ženou za vyrovnáním, ale v 88.min. při odkopu míjí míč střídající Cahlík a z poloviny hřiště se rázem řítí sám na Maleňáka hostující kapitán Mičkal. Zakončení po kličce brankáři do prázdné brány je výstavní 2:4. V utkání výborný hlavní rozhodčí Kotačka nastavuje 4.min., prostřídává se a zápas končí k radosti hostujících fanoušků vítězstvím jejich týmu.