Muži - 4. kolo Vidče - Valašská Polanka 4:1

Vidče – Valašská Polanka   4:1  (1:1)

Branky: Maléř Michal 2x, Mičkal Petr, Raždík Libor

Rozhodčí: Stodůlka – Nuc, Skalický  Diváci: 150

Vidče: Lobanov Vasyl – Fryšara Adam, Drda Milan, Špůrek Petr, Petružela Lukáš (55. Babinec Rostislav) – Šimša David (82. Novák Lukáš), Drda Pavel, Raždík Libor, Heryán Jan (90. Mičkal Filip) – Mičkal Petr, Maléř Michal (90. Pavlíček Vojtěch).

Těžký zápas čekal domácí borce netradičně v horkém nedělním odpoledni. Za soupeře jim byl celek Valašské Polanky, který dlouho držel nerozhodný výsledek o který však v závěrečné desetiminutovce i díky své nedisciplinovanosti přišel. Domácí opět spálili množství vyložených šancí a dlouho nemohli najít recept na skvěle chytajícího Zvonka. Nakonec o tom, že všechny tři body zůstanou na Sahaře rozhodla výstavní střela do šibenice z trestného kopu Petra Mičkala.

Úvod zápasu startuje po ztrátě míče ve středu hřiště přesná nahrávka hostujícího kapitána Lukáše Daňka mezi obránce do běhu Juráňovi. Ten běží zcela sám na Lobanova, zakončuje kolem brankáře po zemi, skvělý domácí brankář vyráží. Na druhé straně nahrávka Šimši do velkého vápna přesně k nohám Petra Mičkala, jeho zakončení placírkou z dobré střelecké pozice je blokováno obránci na roh. Přichází 14.min. utkání a v ní nejprve průnik Juráně a nahrávka do tutovky Včelicovi, slabá rána doprostřed brány. Výhoz brankáře na Heryána, přes Maléře se míč dostává k Raždíkovi, který ač faulován jej ještě posouvá na Pavla Drdu, ulička na Maléře a precizní zakončení k tyči 1:0. Radost domácích z vedení trvá jen čtyři minuty. Rohový kop patnáctiletého Gergely zakončuje Včelica, míč se odráží od zad Petra Mičkala k dobíhajícímu Adámkovi a ten jej bez problému uklízí do sítě 1:1. Po půlhodině hry je faulován Maléř a k trestnému kopu se takřka z 25 metrů staví Raždík. Jeho bomba se odráží od břevna až zpět ke střílejícímu hráči. O minutu později přichází možná klíčový okamžik utkání. Langer na polovině hřiště zbytečně chytá a drží s míčem rozběhnutého Raždíka a během čtyř minut vidí druhou žlutou kartu. Hosté tak jdou po zbytek zápasu do početního oslabení. 35.min. a v ní Šimša centrem nachází ve velkém vápně Maléře, ten se uvolňuje kolem obránce a zakončuje. Dobrou střelu pod břevno Zvonek parádně vyráží na roh. V poslední šanci domácích v první půli je o pět minut později znovu Maléř. To Petr Mičkal protlačí míč šestnáctkou až ke zcela volnému domácímu kanonýrovi. Rána placírkou z ideální pozice mezi penaltou a velkým vápnem jde vedle.

Druhá půle se povětšinu odehrává na polovině hostujícího týmu. Nicméně i z místy drtivého tlaku ne a ne padnout branka. Hned na startu Raždík uvolňuje Maléře, ten v zakončení volí lob na brankáře, ale bohužel pro domácí trefuje jen jeho hlavu. Vzápětí parádní střela Raždíka k levé tyči, Zvonek skvěle vyráží na roh. 55.min. a v ní další rohový kop domácích. Pavel Drda jej zahrává nakrátko s Petrem Mičkalem, navádí si míč na roh šestnáctky do zakončení a jeho střelu, která prochází houštím těl na poslední chvíli takřka na brankové čáře chytá Zvonek. O sedm minut později se opět vyznamenává hostující brankář. To Babinec posouvá míč na Maléře, ten se obtáčí kolem Zbranka a míří dobře k levé tyči. Zvonek chytá. Na druhé straně individuální akce Juráně, ze tří nejzkušenějších domácích borců na středu obrany dělá solné sloupy a z hranice šestnáctky míří k pravé tyči. Tentokráte se vyznamenává domácí gólman Lobanov a těžkou ránu vytěsňuje na roh. A zase šance domácích na vstřelení branky. V 70.min. si odražený míč chystá na zakončení Petr Mičkal, jeho rána jen těsně míjí pravou tyč. Domácí sice stupňují tlak, ale hosté ač v deseti jsou stále nebezpeční. Čtvrt hodiny před koncem se kolem Milana Drdy v šestnáctce obtáčí kdo jiný než Juráň, opět míří dobře k tyči, ale Lobanov drží domácí tým. Přichází poslední desetiminutovka a v ni Pavel Drda hledá na hranici velkého vápna Maléře, ten je při zpracování míče stažen Mačkem a následuje trestný kop. Míč si staví domácí kapitán Petr Mičkal a vymetá pravou šibenici 2:1. V 84.min. jdou hosté do devíti. Zbranek jen za cenu faulu zastavuje rozběhnutého Maléře a i on vidí v utkání druhou žlutou kartu. Tím definitivně pohřbívá naděje hostí na srovnání skóre. Naopak domácí jsou v závěru při chuti a ve dvou tutovkách při zakončení hlavou a následně nohou vychytává Zvonek Maléře. Do třetice v 87.min. už je však bezmocný. To míč po odkopu Milana Drdy posouvá hlavou Heryán do běhu Petru Mičkalovi a ten jej servíruje jako na podnose před odkrytou bránu Maléřovi 3:1. Konečnou podobu skóre dává nechytatelnou přízemní střelou z hranice velkého vápna již v nastavení v 92.min. Raždík 4:1.