Vidče – Vigantice   2:2  (1:1)

Branky: Heryán Jan, Šimša David

Rozhodčí: Mitáček – Brabec, Skalický  Diváci: 260

Vidče: Lobanov Vasyl – Fryšara Adam, Špůrek Petr, Babinec Rostislav, Petružela Lukáš – Novák Lukáš (82. Merta Adam), Drda Pavel, Heryán Jan, Šimša David – Mičkal Petr, Raždík Libor.

Na Sahaře se ve třetím kole utkaly týmy, kterým se prozatím výsledkově nedaří. Domácím, i když si šance vytvářejí, to tam prostě na podzim zatím „nepadá“, hosté čelící generační obměně kádru a zraněním, momentálně zápasící hlavně s nedostatkem hráčů. Derby však nemá nikdy favorita. A ne jinak tomu bylo i dnes. Po devadesáti minutách bez vítěze. V zajímavém utkání i přes nepřízeň počasí a trvalý déšť v jeho druhé polovině, vydržela opět parádní divácká návštěva až do konce a jistě nelitovala, neboť v něm viděla již v nadstavení vyrovnávací branku domácích, na kterou mají oba tábory jak už to ve fotbale bývá rozdílný pohled.

Již v první minutě po vysunutí od Křivy postupuje z levé strany na domácího gólmana Kučera. V zakončení však trefuje pouze boční síť. Vzápětí Paprskář uvolňuje Jurajdu, ten ale přehazuje nejen vyběhnuvšího Lobanova, ale i jeho bránu. Domácí si svým nedůrazem při bránění koledují o potrestání a to přichází v 8.min. Dobrý průnik a zakončení Nováka vyráží na rohový kop Majerczyk. Při něm kazíme rozehrávku, míč odkopává Kulišťák a s jemnou tečí Křivy se dostává do běhu k Macíčkovi. Hostující Kapitán si jej z vlastní poloviny navádí až na hranici šestnáctky, kde míč lehce prostrkává přes bránícího Babince a Petruželu a střelou pod břevno nedává Lobanovovi šanci zasáhnout 0:1. Obdržená branka probouzí domácí k větší aktivitě a po čtvrthodině hry může být srovnáno. Drda posouvá míč do běhu na Šimšu, ten přihrávkou na penaltu nachází Raždíka, ale jeho střela jde doprostřed brány, kde čeká připravený Majerczyk. V krátkém sledu druhá šance v úvodu zápasu útočníka domácích. Centr Mičkala na malé vápno, rána z voleje Raždíka a tentokráte těsně nad břevno. Ve 32.min. tutovka hostí. Střelu Macíčka z rohu velkého vápna vyráží Lobanov jen ke kopačkám Václavíka. Ideální místo na středu vápna dvanáct metrů od brány a míč mířící do sítě zády Petružela vyráží na rohový kop. Nedáš – dostaneš. Nákop Drdy na Mičkala, ten ustojí souboj s Jurajdou a postupuje sám na Majerczyka. Skvělý zákrok hostujícího gólmana a míč mířící pod břevno vyráží na roh. Následuje druhý v pořadí a z něj se ve 34.min. rodí vyrovnání. Drdův nákop odvrací obrana hostí jen k nohám Mičkala, ten míč vrací před bránu na zadní tyč, kde jej zcela osamocený Heryán uklízí do sítě 1:1. Poslední pětiminutovka první půle a v ní Šimša posouvá míč na Mičkala. Domácí kapitán běží z poloviny hřiště zcela sám na Majerczyka, snaží se jej v zakončení prostřelit, ale hostující brankář opět skvěle chytá a vyloženou šanci likviduje. Vzápětí na druhé straně centr Pavlici přesně na hlavu zcela volného na malém vápně Macíčka. Naštěstí pro domácí jde hlavička vedle. Hra má spád a tentokráte je tím kdo hlavičkuje ve vyložené šanci Heryán. Rohový kop Drdy a totožná pozice k zakončení, skóre se nemění. To se nemění ani po poslední šanci domácích, kdy Novák po průniku do šestnáctky nastřeluje míč před bránu a před dobíhajícím Šimšou a již jistým gólem jej na poslední chvíli odkopává Somr.

Druhá půle se povětšinu odehrává na polovině hostujícího týmu. V 50.min. využívá dobrého pressingu Heryána k získání míče Fryšara, vniká do šestnáctky a rázem se ocitá tváří v tvář Majerczykovi. Místo posunutí míče na nabíhajícího Drdu, který by zakončoval do prázdné brány volí střelu, ale hostující brankář opět skvěle chytá. O pět minut později rychlá akce domácích, přihrávka Mičkala do křídla na Šimšu, následuje zpětná nahrávka na velké vápno, kde se nachází Raždík. Ten zcela osamocený zakončuje těsně vedle levé tyče. Začíná hustě pršet, přibývá osobních soubojů a hra se přiostřuje. Domácí jsou blízko vstřelení druhé branky v 65.min., kdy Mičkal rychlou kličkou obchází Křižana, vniká do šestnáctky a míří dobře v levé tyči. Hosty však drží dnes výborný Majerczyk a střelu reflexivně vyráží na roh. Nicméně v 69.min. se opět z naší výhody stává nevýhoda. Po autovém vhazování na půli hřiště ztrácíme míč, Macíček jej posouvá na Pavlíčka, který nádherně do uličky uvolňuje Jurajdu a ten prostřeluje Lobanova 1:2. Začíná závěrečná čtvrthodina a v ní si na trestný kop Křižana naskakuje Kučera, hlavičkuje dobře pod břevno, pozorný Lobanov vyráží na roh. Domácí se tlačí za vyrovnáním a to přichází v nastavení v 92.min. Nákop hostí odvrací Fryšara hlavou na Babince, ten i přes šlapák Jurajdy a s jeho tečí nakopává míč do křídla přes šíři hřiště na Šimšu, který v náběhu za obranu své sólo na hostujícího brankáře střelou mezi nohy proměňuje 2:2. Hosté se dožadují odmávání ofsajdu, praporek pomezního rozhodčího však zůstává nezvednutý, branka platí. Bojovné utkání tak končí zaslouženou remízou.