Nadpis článku

Horní Bečva – Vidče   2:0  (0:0)

Rozhodčí: Ruman – Kýr, Janota  Diváci: 123

Vidče: Lobanov Vasyl – Fryšara Adam, Špůrek Petr, Babinec Rostislav, Petružela Lukáš – Šimša David, Drda Pavel (56. Novák Lukáš), Raždík Libor, Heryán Jan – Mičkal Petr, Maléř Michal.

Nadprůměrná divácká návštěva a až nečekaně početná fanouškovská podpora hostujícího týmu, za což patří všem co na Horní Bečvu dorazili obrovské poděkování ! viděla z naší strany nevydařené utkání, které rozhodla z pohledu hostujícího týmu velmi sporná penalta. Dnes to z naší strany nebylo dobré utkání. Vůbec se nedařila kombinace od obrany, záložní řada prakticky neexistovala a obávaní útočníci Maléř s Mičkalem se ve hře dopředu moc neprosadili. Nutno však podotknout, že jsme narazili na velmi dobře fyzicky a takticky připravený tým, který se však o dnešní vítězství strachoval až do poslední minuty.

Po opatrném začátku z obou stran se v první obrovské šanci utkání ocitají domácí. V 10.min. Lejska přihrávkou takřka z lajny pod sebe nachází na malém vápně osamoceného Ondrucha, ale toho vychytává Lobanov a přízemní střelu vyráží na rohový kop. V dalším minutách si gólové šance vytváříme my. Po čtvrthodině hry nachází Heryán přihrávkou přes šíři hřiště v náběhu Šimšu. Ten se řítí sám z úhlu na Sekyru, ale domácí gólman jeho zakončení po zemi nohami vyráží. Ve 21.min. mají hosté výhodu trestného kopu. Střela Raždíka se odráží od zdi zpět k exekutorovi, ten míč místo na bránu tentokráte směruje do křídla na Heryána, jehož bombu k tyči pod břevno pozorný Sekyra vyráží na roh. Po půlhodině hry parádní akce hostí. Drda vysouvá do křídla Šimšu, ten obchází obránce a přetaženým centrem nachází Heryána. Následuje přihrávka pod sebe na penaltu Mičkalovi, ale hostující kapitán v zakončení selhává a v tutovce přestřeluje bránu. Závěrečná část prvního poločasu patří domácím. Nejprve využívá chybné rozehrávky hostující obrany Vašut, svou ránu míří dobře pod břevno, ale výtečný Lobanov ji vytěsňuje na roh. Na rohový kop vyráží i ve 39.min. trestný kop Lejsky, jehož zakončení přes zeď k tyči je ukázkové. První poločas tak končí zaslouženou remízou bez branek.

Druhý poločas startuje parádní střela k tyči Lejsky z hranice velkého vápna přes obránce, kterou vidí Lobanov sice až na poslední chvíli, ale skvěle ji reflexivně vyráží. Přichází 56.min. a v ní klíčový okamžik utkání. Domácí Juřík vniká do šestnáctky a po kontaktu se Špůrkem ještě pokračuje v akci, následně mu míč uniká za brankovou čáru a padá. Hlavní rozhodčí píská a nařizuje pokutový kop. Penaltu ten samý hráč proměňuje a posouvá domácí do vedení 1:0. Hosté jsou touto spornou situací rozhozeni a málem inkasují podruhé. To 65.min. parádně Vašut do uličky uvolňuje střídajícího Vaníčka, ale jeho střelu Lobanov vyráží. Na druhé straně akce hostí končí faulem Martina Zetochy na Raždíka přímo na hranici velkého vápna, trestný kop Mičkala z dobré střelecké pozice jde těsně nad bránu. Přichází závěrečná patnáctiminutovka zápasu a divák se nenudí. 78.min. Vaníček posouvá míč do běhu Třeštíkovi, ten běží sám na Lobanova, ale v zakončení míří vedle levé tyče. Hosté vrhají vše do útoku, dlouhý nákop Špůrka se na šestnáctce odráží k Raždíkovi, parádní střela zpoza velkého vápna a míč se od levé tyče odráží mimo ven za bránu. Hostující záložník kroutí následně trestný kop do závaru před domácí bránu. Sekyrovi snad při jediném zaváhání v zápase míč vypadává z rukou a míří k nohám dorážejícího Heryána. Dohrání akce je však zbytečné a zastavuje jej odmávaný ofsajd. Odmávaným ofsajdem končí i poslední akce hostí na vstřelení vyrovnávací branky. Mičkal posouvá míč na Maléře, ten si jej zpracovává a posouvá do boku na Šimšu. Hostující záložník v 85.min. již běží sám na Sekyru, ale zakončit mu nedovoluje opět praporek pomezního rozhodčího. Závěr utkání patří domácím a střílí v něm druhou branku. Nejprve však Lobanov chytá obrovskou šanci Vaníčka, aby v 89.min. kapituloval po akci domácích do otevřené obrany, kdy Juřík posouvá míč na Lejsku, jeho tutovku Lobanov ještě vyráží, ale bohužel jen k nohám dobíhajícího Vaníčka, který s přehledem trefuje odkrytou hostující bránu 2:0.