Vidče – Kateřinice   3:3  (2:1)

Branky: Raždík Libor 2x, Maléř Michal

Rozhodčí: Stodůlka – Hrubý, Konečný  Diváci: 200

Vidče: Lobanov Vasyl – Petružela Lukáš, Špůrek Petr, Heryán Jan, Fryšara Adam – Šimša David (78. Novák Lukáš), Drda Pavel, Raždík Libor, Merta Adam (46. Babinec Rostislav) – Mičkal Petr, Maléř Michal (88. Mičkal Filip).

Letní přestávka uběhla jako voda a již první srpnový víkend jsme opět mohli vyrazit na fotbalové stadióny. V prvním kole nás doma na Sahaře nečekalo nic snadného, los nám určil za soupeře jednoho z favoritů 1. A třídy, loňského vítěze Kateřinice. S překvapením v základní sestavě na levé záloze šestnáctiletým Adamem Mertou, který si za muže odbyl svoji premiéru a v prvním poločase, kdy byl na hřišti, odehrál velmi slušné utkání. Utkání, ve kterém jsme měli zvítězit, hlavně v druhém poločase jsme byli lepším týmem, soupeře mačkali, ale i když jsme vstřelili tři branky a další vyložené šance neproměnili, utkání nedotáhli do vítězného konce a v samotném závěru inkasovali vyrovnávací branku.

Od úvodních minut se bylo na co dívat. Obě mužstva se snažila o kombinační fotbal a nestranný divák musel odcházet po utkání s předvedenou hrou na první kolo jistě spokojen. Již v 9.min. jdou hosté do vedení. Jančina posouvá míč do křídla na Vrbu, ten využívá zaváhání domácího obránce a přesným stříleným centrem nachází v náběhu Ostřanského, který prostřeluje Lobanova 0:1. Vzápětí může být srovnáno. Petr Mičkal nahrávkou pod sebe vybízí k zakončení Drdu, jeho střela po zemi však míří do levé tyče. Druhá šance domácích již brankou končí. Heryán ve 14.min. vyváží z vlastní poloviny míč, nahrává doprava na Šimšu, následuje přesný centr šajtlí záložníka domácích na Maléře, který se obtáčí kolem stopera a s přehledem prostřeluje hostujícího brankáře 1:1. Atraktivní fotbal pokračuje dál a tentokráte jsou za hrdiny oba brankáři. Nejprve Čtvrtníček posouvá míč do běhu na Vrbu, ten se ocitá za obranou sám před gólmanem. Lobanov skvěle vyráží. Vzápětí na druhé straně Petr Mičkal z křídla přihrávkou na střed hřiště nachází Maléře. Dobrá přesná střela z velkého vápna, Eliáš vyráží na roh. Závěr poločasu patří domácím a za svou snahu jsou odměněni vstřelením druhé branky. Ve 40.min. tentokráte Maléř nachází na velkém vápně Petra Mičkala, ten si kolem obránce navádí míč na střelu, zakončuje parádně pod břevno k tyči, ale skvělý zákrok předvádí hostující brankář Eliáš a míč vyráží na roh. Přichází poslední 45.min. prvního poločasu a v ní asi nejkrásnější akce zápasu. Kombinace domácích na jeden dotek Merta, Drda, centr Petružely do vápna na Petra Mičkala, ten sklepává míč na penaltu nabíhajícímu Raždíkovi a následuje přesně mířená placírka k tyči 2:1.

Druhou půli startuje rychlá akce domácích, kdy si Petr Mičkal naráží míč se Šimšou, vniká do šestnáctky a zakončuje dobře po zemi, ale Eliáš jeho ránu chytá. 53.min. utkání a v ní přesný centr Ostřanského na malé vápno na hlavu Doležela, tutovku Lobanov vyráží před sebe, následná dorážka Mačeka jde vedle. V 57.min. uniká po pravém křídle domácí obraně Jančina a centruje před bránu. Zde na malém vápně neobsazený Vrba pohodlně uklízí míč do sítě a srovnává 2:2. Po hodině hry přichází obrovská šance domácích. Míč se po ose Maléř, Petr Mičkal, Šimša dostává na penaltu k Raždíkovi. Zakončení levou nohou jen těsně míjí pravou tyč hostující brány. O pět minut později se rána Heryána z trestného kopu odráží od zdi přímo na hlavu Šimši. Zakončení perfektní, ale skvělým reflexivním zákrokem na čáře Eliáš míč vyráží. Domácí takřka nepouštějí hosty na vlastní polovinu a v 73.min. se po rohovém kopu Drdy na který si naskakuje Raždík a hlavou míří do šibenice ujímají opět vedení 3:2. Čtvrt hodiny před koncem vysunuje Mičkal do uličky Maléře. Ten běží sám na Eliáše, zakončuje kličkou na gólmana, ale hostující brankář výborným zákrokem míč vyráží, ale jen k nohám dobíhajícího Šimši. I jemu však jeho kličku vystihuje a vyloženou dvojitou šanci chytá. Další šance domácích přichází po přesném centru Petra Mičkala na Maléře, ale jindy neomylný domácí kanonýr hlavou z malého vápna míjí bránu. Utkání finišuje a v 82.min. do otevřené obrany hostí uniká dvojice Petr Mičkal - Maléř. Nahrávka domácího kapitána do tutovky Maléřovi, parádní rána k tyči z velkého vápna, ale opět skvělý Eliáš vyráží na roh. Pět minut před koncem uvolňuje Maléř ve velkém vápně Raždíka, jeho střelu blokují obránci jen k nohám Heryána, ale ten z malého vápna přestřeluje již prázdnou bránu. Bohužel rozdílovou branku nestřílíme a v poslední 90.min. po akci Di Maria a centru Kuzníka střílí hlavou hostující kapitán Doležel vyrovnávající branku 3:3.