Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

UPOZORNĚNÍ

Rozvoz roušek a distribuce desinfekcí na ruce

Vážení občané,

rádi bychom Vás informovali o distribuci roušek pro občany ve věku 65+ a desinfekce na ruce.

Roušky budou doručeny občanům:

– ve věku 65+ do schránek v průběhu zítřejšího dne.

– desinfekce bude vydávána občanům v neděli 22. března před budovou obecního úřadu v době od 8.00 h do 12.00 h. Lze odebrat 0,5 l desinfekce na číslo popisné. Cena desinfekce je 50 Kč. Žádáme občany, aby se dostavil vždy pouze jeden člen domácnosti. Pokud se z důvodu vysokého věku nemůže z některých domácnosti dostavit žádný člen a nemá této domácnosti kdo desinfekci vyzvednout, volejte v pondělí v době od 8.00 h do 9.00 h tel. 571 655 010, desinfekce Vám bude přivezena domů.    

Mgr. Pavel Drda, starosta obce Vidče
Obec Vidče
Vidče 96, 756 53 Vidče
Email: starosta@vidce.cz
Tel.: +420 605 340 794

Uzavření obecního úřadu

Z důvodu preventivních opatření v souvislosti se šířením koronaviru SARS-CoV-2 bude obecní úřad pro veřejnost až do odvolání uzavřen. Nejnutnější případy jsme připraveni řešit individuálně po telefonické či mailové domluvě.

Děkujeme za pochopení.

Vedoucí pošty oznamuje 📯

Ode dne 19.3.2020 dochází k těmto změnám.

Otevírací doba se mění následovně
Denně otevřeno od 8.00-12.15
8.00 – 10.00 ostatní občané
10.00 – 12.00 pouze senioři nad 65 let
12.00 – 12.15 ostatní občané

Upozorňuji, že občané pod 65 let nebudou v době od 10.00 do 12.00 obslouženi. Respektujte prosím toto nařízení vlády.

Dále se pozastavuje prodej společnosti SAZKA a TIPSPORT a vyplácení výher. Důchody se budou vyplácet naposledy na poště v pátek 20.3.2020 . Od pondělí 23.3.2020 čekejte na doručení důchodů DOMA. Vzhledem k situaci a množství vyplácených částek nelze určit přesný čas doručení důchodu.

Další informace týkající se doručování upřesním až na základě pokynů krizového štábu České pošty.
Zároveň apeluji na všechny občany ať v těchto hodinách chodí vyřizovat pouze to nejnutnější.

Česká pošta od dnešního dne 19. března, do odvolání bude přepravovat zásilky s rouškami zdarma, tedy bez nutnosti platit poštovné. Podmínkou je, že odesilatel bude roušky posílat zdarma bez požadavku o zaplacení adresátem a nebude chtít po adresátovi za dodané zboží žádné peníze, ani ve formě dobírky.

Zásilka musí být v průhledném obalu označená slovem roušky.

Děkuji. Vedoucí pošty Renáta Fabiánová

Výzva občanům

Vážení spoluobčané,

vyzýváme všechny spoluobčany, aby omezili pohyb mimo domov na nejnutnější minimum.  Zároveň Vás vyzýváme k maximálně ohleduplnému a odpovědnému chování, předpokladem kterého je bezpodmínečné používání roušek přes ústa a nos. Nemusí jít přitom o originální výrobek. I šátek či podobná textilie, kterou budete pravidelně prát, je poměrně účinným prostředkem, kterým chráníte jak sebe, tak i své spoluobčany.

Nošení roušky není hanba, hanba je naopak být lhostejný k okolí a v těchto dnech ji nenosit. Společně můžeme COVID-19 porazit. Mysleme prosím na své blízké i širší okolí. Bez dodržování bezpečnostních opatření je veškerá snaha marná.  

Mezi nejrizikovější skupinou patří naši senioři, pro které jsme připraveni v dané situaci poskytovat mimořádné služby a to:

Dovoz potravin a léků po domluvě na telefonu 571 655 010 (volejte každý všední den v době od 8.00 h do 9.00 h) nebo na mailu: matrika@vidce.cz.

Možnost zajištění nákupu pro seniory

Díky dobrovolnici paní Šárce Cábové rozšiřujeme mimořádné služby pro seniory o dovoz léků z lékárny.

Nyní tedy mohou senioři využít tyto služby:
dovoz potravin
• dovoz léků

Zájemci o tyto služby nechť volají každý všední den v době od 8.00 h do 9.00 h na tel. 571 655 010. Objednávky lze také provést mailem na adrese matrika@vidce.cz. Při objednávce mailem uveďte jméno, adresu a telefonní kontakt.Vláda ČR v pondělí 16. března vyzvala seniory nad 70 let, aby nevycházeli ze svých domovů. Obec Vidče ve spolupráci s potravinami Mája toto doporučení podporuje. Nabízíme seniorům, kterým nemůže nakoupit potraviny nikdo z blízkých, zajištění nákupu. V případě zájmu o nákup volejte vždy ráno mezi 8.00 h a 9.00 h na tel. 571 655 010 (o víkendu nebude služba fungovat). Objednávky lze také posílat na email matrika@vidce.cz. V případě objednávky mailem nezapomeňte uvést jméno a adresu bydliště. Pracovník obce nákup přiveze domů, kde si jej senior převezme a zaplatí.