Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Vyjádření starosty obce k současné situaci ohledně koronaviru

Vážení občané,

dovolte mi krátké vyjádření k aktuální situaci ohledně koronaviru. Nemoc COVID-19, jenž koronavirus způsobuje, a kterou jsme ještě nedávno vnímali pouze díky zprávám z médií v souvislosti s jejím šířením v Číně, zasáhla i evropský kontinent včetně naší země. Nakažených touto nemocí je nyní v České republice cca 100. To je vzhledem k 10,7 milionu obyvatel naší země relativně mizivé číslo. I když nejsem expertem na zdravotnictví, troufám si říct, že toto číslo bude rychle narůstat. Proto prosím, respektujme opatření a doporučení dané naší vládou, jakkoliv jsou v našich očích tvrdá a komplikují nám život (karanténa pro občany navrátivší se z Itálie, zajištění hlídaní dětí které nemohou chodit do škol, ušlé mzdy rodičů pobývajících s dětmi doma apod.). Jsou prostě situace, kdy je potřeba respektovat nařízení autorit bez ohledu na to, jestli s nimi souhlasíme či nikoliv. A tato situace, dle mého, přesně taková je.

Jak rychle se bude nemoc šířit a jak bude situace vypadat za týden či čtrnáct dnů, teď záleží na nás. Záleží, zda budeme dodržovat nařízení a doporučení dané vládou, lékaři a hygieniky. Záleží, zda budeme ohleduplní k ostatním. Vztahuje-li se např. na někoho karanténní opatření po návratu z Itálie a toto nařízení nerespektuje, jedná se o bezohlednost a zbytečný hazard se zdravím nás všech. Na obcházení a “vydrbávání” se vším možným teď není prostě a jednoduše vhodná doba.

Milí spoluobčané, nacházíme se v situaci, kterou mnozí z nás nepamatují. V situaci, která je vážná, nikoliv však kritická. Dodržováním nařízení, hygienických návyků, ohleduplností a respektem k ostatním snížíme míru rizika nákazy nemoci COVID-19 a budeme tak na ni moci vzpomínat jako na strašáka, který nám v naší oblasti nezkomplikoval příliš životy.

S přáním pevného zdraví všem

Mgr. Pavel Drda, starosta obce

Sdílet: